Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Wystawy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Rygory sanitarne Domu Kultury w Kozach
Deklaracja dostępności
Polityka prywatności
Lista obsługiwanych stron (fanpage) przez Dom Kultury w Kozach
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

Galeria


Wernisaż wystawy pt. Kobieta. Dwa spojrzenia - 7.03.2015

W sobotę 7 marca odbył się wernisaż wystawy pt.: „Kobieta. Dwa spojrzenia”. Eksponowane w Galerii Pałacu Czeczów fotografie autorstwa Kazimierza Skowrona, nawiązują do grafik fotograficznych Magdaleny Kapeli, tworząc tytułowe dwa spojrzenia. Wydarzeniu towarzyszyła muzyka gitarowa, grana na żywo przez Filipa Skowrona.


Zapraszamy do zwiedzania wystawy wszystkich, którzy chcą zobaczyć subtelność kobiecego ciała, mniej lub bardziej symbolicznego, oczami zaproszonych przez nas artystów. 

Magdalena Kapela (ur. 1976 )
Jest absolwentką grafiki na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Obecnie studiuje malarstwo. Fotografią zajmuje się z zamiłowania, ale również zawodowo. Na wystawie „Kobieta. Dwa spojrzenia” prezentuje grafiki fotograficzne, będące częścią jej plastycznej wypowiedzi na temat aspektów kobiecości. Swoją twórczość traktuje jako dialog, przede wszystkim ze sobą, ale i z odbiorcą.

Autorka o swojej ekspozycji mówi: „Każda z prac ma podobną konwencję, wrażliwość, nosi podobne tajemnice. Jest odzwierciedleniem duszy kobiety, często postrzeganej jako mroczna i świetlista zarazem, odważna i wrażliwa, wzniosła i zwyczajna. Ciekawość moja opierała się na odkrywaniu
w osobowościach kobiet, charyzmy, wytrwałości, piękna i subtelności.”


 

Kazimierz Skowron (ur. 1968)
Z pochodzenia Andrychowianin, a z wyboru Bielszczanin. Ponad 30 lat temu zafascynował się fotografią, która stała się jego pasją. Wraz z nastaniem fotografii cyfrowej, zwiększyły się możliwości postprodukcji zdjęć przy pomocy programów komputerowych, co stara się wykorzystać
w swoich pracach. Niemniej jednak w kwestii fotografii portretowej i aktu, zawsze wraca do korzeni, czyli do zdjęć B&W, które według niego najpełniej oddają piękno ludzkiego ciała. W jego pracach doskonale widać świetne panowanie nad światłem, co przekłada się na subtelną grę światła i cienia. Inspirując się fotografiami znanych i cenionych fotografów, stara się stworzyć własny styl, dzięki któremu staje się coraz bardziej rozpoznawalny.

Kazimierz Skowron swoje prace prezentuje na kilku portalach poświęconych fotografii, gdzie jego zdjęcia kilkakrotnie zdobywały tytuł „zdjęcie dnia” i „zdjęcie tygodnia”.
powrót do spisu galerii
Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl