Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Wystawy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Rygory sanitarne Domu Kultury w Kozach
Deklaracja dostępności
Polityka prywatności
Lista obsługiwanych stron (fanpage) przez Dom Kultury w Kozach
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

Galeria


Wernisaż wystawy malarstwa Henryka Reczki - Słońce, którego już nie ma - 5.12.2014 r.

5 grudnia 2014 r w Galerii Pałacu Czeczów odbył się wernisaż wystawy malarstwa pana Henryka Reczki, pt.: "Słońce, którego już nie ma".

Henryk Reczko (ur. 1951)

Kozianin. Z zawodu grawer techniczny. Przed trzema laty przeszedł na emeryturę, wtedy też rozpoczęła się jego przygoda z twórczością plastyczną. Początkowo były to miniaturowe formy rzeźbiarskie – szopki bożonarodzeniowe, kopie portali i innych elementów architektonicznych.
Malarstwo, jak sam podkreśla, pozostawało zawsze w sferze marzeń. Do momentu, gdy stało się głównym zajęciem, ucieczką od codzienności.
Henryk Reczko inspiruje się mistrzami polskiego realizmu, takimi jak Józef Chełmoński, Aleksander Gierymski czy Władysław Malecki, oraz symbolizmem Jacka Malczewskiego.
Główną inspirację stanowi jednak natura.
Prezentowany twórca maluje przede wszystkim pejzaże; historyczne oraz współczesne widoki rodzimych Kóz, krajobrazy pobliskiej Pszczyny czy odleglejszych krain, do których podróżuje. Częstym tematem jest również marynistyka, rzadziej martwa natura.
Zdecydowana większość obrazów wykonana jest w technice malarstwa akrylowego.
Wystawa „Słońce, którego już nie ma” jest drugą wystawą malarstwa Henryka Reczki. Pierwsza odbyła się jesienią 2014 roku w Żylinie.


Wystawę można zwiedzać do 5 stycznia 2015 r.

powrót do spisu galerii
Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl