Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Wystawy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Rygory sanitarne Domu Kultury w Kozach
Deklaracja dostępności
Polityka prywatności
Lista obsługiwanych stron (fanpage) przez Dom Kultury w Kozach
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

Galeria


Wernisaż wystawy malarstwa Eustachego Matejki - Galeria Pałacu Czeczów w Kozach - 22.01.2015 r.

22 stycznia 2015 r. w Galerii Pałacu Czeczów w Kozach

odbył się wernisaż wystawy malarstwa Eustachego Matejki


Eustachy Matejko (ur. 1931)
Kozianin, mieszkający od ponad 50 lat w pobliskich Pisarzowicach. Uczęszczał do Szkoły Malarstwa Rzeźby i Grafiki w Bielsku-Białej, przekształconej w 1947 roku w Liceum Technik Plastycznych, którego jest absolwentem. Uczył się pod okiem tak znaczących postaci jak Jerzy Zitzman, Zenobiusz Zwolski, Monika i Edward Piwowarscy, czy Stanisław Oczko. Jednak jak sam podkreśla, największy wpływ na jego twórczość i postawę artystyczną miał Ignacy Bieniek, którego poznał pracując jako projektant wzorów tkanin w bielskich Zakładach Przemysłu Wełnianego Merilana.
Eustachy Matejko jest członkiem wielu ugrupowań artystycznych: Stowarzyszenia Plastyków „Ondra-szek” i Grupy Plastycznej „Włókniarz” w Bielsku-Białej oraz Stowarzyszenia Twórców Kultury Małopolski Zachodniej „Pasja” w Kętach.
Prezentowany twórca posługuje się głównie techniką malarstwa olejnego. Nakłada gęstą farbę szpachlą, nadając swym pracom mięsistą fakturę. Równie istotny w kształtowaniu obrazu jest kolor – jego obfitość i intensywność to niemal znaki rozpoznawcze malarstwa Eustachego Matejki.
W zakresie tematu dominuje pejzaż, często ten najbliższy – beskidzki; częste są też przedstawienia architektury drewnianej, kompozycje kwiatowe, czy obrazy z pogranicza abstrakcji.
Na wystawie prezentowane są również rysunki, pochodzące z różnych okresów życia twórcy, będące często wstępem do dalszej jego pracy.

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00 – 20:00, lub po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym: 33-818-03-11 wew. 101.


powrót do spisu galerii
Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl