Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Wystawy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Rygory sanitarne Domu Kultury w Kozach
Deklaracja dostępności
Polityka prywatności
Lista obsługiwanych stron (fanpage) przez Dom Kultury w Kozach
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

Galeria


Wernisaż wystawy KOBIECYM OKIEM - 8.03.2017 r.

„Kobiecym okiem” nie tylko w Dzień Kobiet


8 marca 2017 roku w Galerii Pałacu Czeczów odbył się wernisaż wystawy malarstwa kobiet pochodzących z Kóz, mieszkających w naszej miejscowości lub w inny sposób z nią związanych. Ekspozycja, którą można zwiedzać do 15 kwietnia, obejmuje prace autorek tworzących w czasach międzywojennych, powojennych i współczesnych.
Wiele obrazów po raz pierwszy zostanie skonfrontowanych z publicznością, choć powstały prawie 100 lat temu. Niezaprzeczalnie wyjątkowym jest fakt, że w czasach kiedy malarstwo uważano niemalże wyłącznie za domenę mężczyzn, w Kozach tworzyły aż trzy kobiety! (Anna Grabowska, Zofia Cyankiewicz oraz Cecylia Tatoń). Niezwykle różnorodna twórczość malarek pierwszej połowy XX wieku, zestawiona została na wystawie z równie zróżnicowanymi obrazami młodszych, współczesnych autorek (Ewy Wąsikiewicz-Wolnickiej, Krystyny Knycz, Aliny Jurzak, czy najmłodszej wśród malarek – Aliny Knycz).
Wernisaż uświetnił specjalny program artystyczny, w ramach którego wystąpili wokaliści i instrumentaliści: Sylwia Drewnicka, Małgorzata Łodziana, Natalia Gajowniczek, Jakub Drewnicki, Patryk Drewnicki, Tomasz Kinecki, Bolko Zgierski, Jakub Fedko, Kamil Jędrzejczyk, Krzysztof Lorek, grupa juniorów rekonstrukcji historycznej „Koziańskie Orły”. Materiał filmowy zrealizował Klub Miłośników Filmu i Fotografii Domu Kultury w Kozach.
Dziękujemy wszystkim autorkom za udział w wystawie, właścicielom prac za ich udostępnienie, wykonawcom za oprawę wernisażu oraz naszej niezawodnej publiczności, której dedykowana jest każda wystawa.


Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji do 15 kwietnia 2017.


Sabina Piskorek-Oczko
powrót do spisu galerii
Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl