Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Wystawy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Rygory sanitarne Domu Kultury w Kozach
Deklaracja dostępności
Polityka prywatności
Lista obsługiwanych stron (fanpage) przez Dom Kultury w Kozach
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

Galeria


Spektakl pt. SŁODKI DRAŃ - 5.11.2017 r.

Spektakl pt. SŁODKI DRAŃ

Reżyseria: Dariusz Gnatowski

Obsada: Ewa Romaniak, Agata Woźnicka, Dariusz Gnatowski, Andrzej Róg

Scenografia i kostiumy: Barbara Guzik

Muzyka: Dawid Sulej Rudnicki

Choreografia: Aleksandra KupisW niedzielne popołudnie 05.11.2017 r. na sali Domu Kultury w Kozach mieliśmy możliwość uczestniczenia w spektaklu pod tytułem „Słodki Drań”.
Zagadnienie poruszane w przedstawieniu to temat najczęściej występującej choroby cywilizacyjnej naszego wieku - cukrzycy. Choroba, która może dotknąć każdego z nas, bez względu na płeć, wiek, pochodzenie. Choroba, która ujawnić się może dość szybko w typie 1., albo chodzimy sobie z nią przez wiele lat, nie mając świadomości, że jest z nami i pustoszy nasz organizm, ujawniając się udarem, zawałem. Tak jest w typie 2-im cukrzycy, tak też było u głównego bohatera spektaklu.
Poznaliśmy życie głównego bohatera jego pasje, pracę i historię emocji z jakimi borykał się od momentu rozpoznania choroby - choroby przewlekłej.
Rozpoznaniu cukrzycy zawsze towarzyszy strach. Załamuje się dotychczasowe życie. Potem przychodzi okres negacji, zaprzeczeń, a następnie zobojętnienia. Szukamy winnych całej tej sprawy.
A tu nic innego tylko trzeba zabrać się do pracy. Zapoznać się z informacjami medycznymi, zostać własną pielęgniarką współpracującą z dobrym lekarzem-diabetologiem, psychologiem, rehabilitantem. Zorganizować w sobie pokłady samodyscypliny, chcieć nadal żyć według zasad zdrowego życia. Bo z cukrzycą w dzisiejszych czasach da się żyć. Można zdobywać góry i olimpijskie medale. W całej tej batalii jest jeszcze jedna ważna sprawa, jest to oparcie w najbliższych, rodzinie, przyjaciołach i w różnego rodzaju grupach wsparcia.
Na zakończenie muszę powiedzieć, że był to najlepszy wykład niemedyczny, a jednak medyczny z tego tematu jakiego byłam uczestnikiem.

Tekst:
Maria Hałat-Szafran
powrót do spisu galerii
Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl