Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Wystawy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Rygory sanitarne Domu Kultury w Kozach
Deklaracja dostępności
Polityka prywatności
Lista obsługiwanych stron (fanpage) przez Dom Kultury w Kozach
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

Galeria


SEMPER MELIOR - zawsze lepszy - 27.02.2015 r.Wręczenie wyróżnień „Semper Melior” odbyło się 27 lutego w Pałacu Czeczów. Uhonorowanie to ustanowione zostało przez Wójta Gminy Kozy, w celu wyłaniania
i nagradzania osób uczących się (do 25 roku życia), które realizując swoje pasje lub obowiązki, odznaczają się w środowisku konsekwencją działania, pokonują bariery ograniczeń własnych lub stworzonych przez otocznie, tworząc wartościowe wzorce zachowań.

Dzieci i młodzież nominować mogą samorządy szkolne, organizacje zrzeszające młodych ludzi z terenu Gminy Kozy czy stowarzyszenia działające na terenie naszej miejscowości.

Jak zwykle, wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach.
I tak oto wyróżnieni zostali:
w kategorii „Człowiek”: Aleksandra Komędera, Kamila Kocur, Barbara Buczak, Szymon Mikulski, Joanna Stwora, Magdalena Borowiec;
w kategorii „Pasja”: Mikołaj Maciaszek, Alan Bogusz, Mateusz Cebrat, Kacper Polakowski, Maciej Pasierbski;
oraz w kategorii „Kultura i Sztuka”: Gabriela Mynarska, Jacek Kućka, Edyta Szymlak, Emilia Malarz.

Wszyscy wyróżnieni otrzymali Listy Gratulacyjne oraz – przede wszystkim – imienne statuetki „Semper Melior 2014”. Spośród wyróżnionych, Wójt Gminy Kozy postanowił dodatkowo uhonorować trzy osoby. Pierwszą z nich jest Magdalena Borowiec, trzynastolatka angażująca się w niemal wszystko; od harcerstwa, przez wolontariat, aktywny udział w życiu szkoły, konkursy matematyczne, po rozwijanie talentu plastycznego, muzycznego i sportowego. Ze sportem związana jest też druga, specjalnie wyróżniona osoba – Kacper Polakowski. Ten trzynastoletni kapitan drużyny piłkarskiej UKS „Dwójka Kozy”, ma na swoim koncie m.in. tytuł Króla Strzelców. Ale piłka nożna nie jest jego jedyną, sportową pasją. Kacper bowiem reprezentuje szkołę, gminę, a nawet państwo (!) w lekkiej atletyce; zdobywał medale np. we Frydku Mistku.
Trzecią dodatkowo uhonorowaną osobą jest Jacek Kućka, osiemnastolatek, który dał się poznać jako nieograniczony twórca w zakresie sztuk plastycznych. Wystawiał swoje prace (głównie instalacje fotograficzne czy plakaty) w szkole, ale też w Galerii Pałacu Czeczów, a nawet w przestrzeni Teatru Lalek w słowackiej Żylinie. Jest też autorem muralu, zdobiącego ściany koziańskiego Liceum.

Rozdanie wyróżnień uświetniły występy młodych, koziańskich muzyków; najpierw do fortepianu zasiadła Patrycja Kordasz. Następnie, po raz pierwszy przed publicznością, swą muzyką dzielili się: Piotr Pękala, Krzysztof Solich, Maksymilian Naglik, Dorota Frączyk oraz Bruno Prystupa.

Gratulujemy wszystkim laureatom, dziękując za to, że realizują jakże bliskie kozianom hasło: semper melior!

/oprac. S. Piskorek-Oczko/


Regulamin wyróżnienia Wójta Gminy Kozy „Semper Melior – zawsze lepszy” - Edycja 2014
powrót do spisu galerii
Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl