Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Wystawy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Rygory sanitarne Domu Kultury w Kozach
Deklaracja dostępności
Polityka prywatności
Lista obsługiwanych stron (fanpage) przez Dom Kultury w Kozach
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

Galeria


Relacja z wyprawy koziańskich krótkofalowców na Kretę - 14.05.2015 r.

14 maja 2015 r. w Pałacu Czeczów w Kozach odbyło się spotkanie miłośników podróży i krótkofalarstwa, podczas którego podsumowano wyprawę koziańskich krótkofalowców na Kretę.

W dniach 18-24 kwietnia 2015 r. krótkofalowcy z powiatu bielskiego, reprezentanci klubów: koziańskiego - SP9KOZ (http://radio.kozy.pl) i Bielskiego - SP9KAT (http://rudolf.net/kat) odbyli wyprawę radiową (DXpedition) na grecką wyspę Kreta.
Poza aspektem sportowym i technicznym jednym z celów wyprawy była pomoc chorym dzieciom z powiatu bielskiego poprzez współpracę z Fundacją „Razem Dla Dzieci”, która działa na rzecz rozwoju Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Podczas wyprawy na Kretę krótkofalowcy nawiązywali łączności radiowe z krótkofalowcami z całego świata (ponad 2000 łączności) i starali się zachęcać do wspierania inicjatyw wspomagających chore dzieci. Zainteresowanie wyprawą było ogromne – o czym świadczą odwiedziny na stronie internetowej wyprawy (ponad 7500 odwiedzin z 74 krajów). Bazowa stacja radiowa wyprawy pracowała z wioski Tsikalaria, ale pracowano także w terenie z m.in. z takich miejsc jak: Góry Białe czy też plaż Elafonisi, Falasarna oraz Balos.
Nawiązano kontakty nie tylko radiowe, ale i osobiste z krótkofalowcami z Krety. Członkowie wyprawy przekazali greckim kolegom upominki od starostwa powiatowego w Bielsku-Białej, w tym album i film o naszym powiecie.
Wyprawa była pierwszą tego typu inicjatywą tutejszych krótkofalowców, a zdobyte doświadczenia i kontakty pozwalają snuć plany na kolejne eskapady z radiem.
Strona internetowa wyprawy - http://www.qrz.com/db/sx9pl.

(SP9JKB)
powrót do spisu galerii
Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl