Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Wystawy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Rygory sanitarne Domu Kultury w Kozach
Deklaracja dostępności
Polityka prywatności
Lista obsługiwanych stron (fanpage) przez Dom Kultury w Kozach
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

Galeria


Koncert Muzyki Chóralnej GAUDE CANTEM w Małych Kozach - 17.10.2015 r.

„Gdzie słyszysz śpiew tam śmiało wstąp, tam dobre serca mają. Bo ludzie źli, ach wierzaj mi Ci nigdy nie śpiewają”
W dniach 15-18.10.2015 odbył się XI Międzynarodowy Festiwal Chórów im. Kazimierza Fobera, w którym miałam ogromną przyjemność brać udział wraz z koleżankami i kolegami z Chóru Domu Kultury w Kozach. Festiwal rozpoczął się od warsztatów chóralnych prowadzonych przez wybitnych wykładowców: prof. dr hab. Elżbietę Wtorkowską – dyrygentkę, dziekana Wydziału dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy oraz prof. dr hab. Benedykta Błońskiego – dyrygenta, dziekana Wydziału Sztuk Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Warsztaty obejmowały, wykłady, emisję głosu oraz pracę nad utworami warsztatowymi, które ostatecznie zostały wykonane wraz z Bytomską Orkiestrą Gorczyckiego podczas koncertu inauguracyjnego Festiwal w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej. W sobotę z kolei z sakralnym repertuarem wystąpiliśmy podczas Koncertu Muzyki Chóralnej w kościele pw. Najświętszej Rodziny w Małych Kozach.
Niezwykła atmosfera podczas festiwalu stworzona przez ludzi, dla których muzyka i śpiew jest czymś więcej, spowodowała, że wszyscy czuliśmy się wyjątkowo, magicznie. Nie sposób opisać czym dla zwykłego amatora - takiego jak ja - była możliwość wystąpienia wraz z fantastyczną orkiestrą pod batutą wspaniałych dyrygentów. Gdyby ktoś rok temu powiedział mi, że za rok będę uczestnikiem takiego wydarzenia, nigdy bym nie uwierzyła. Jeszcze rok temu nawet nie należałam do chóru i gdyby nie najbliżsi z pewnością nadal by tak było. Dziś wiem, że nie można odkładać marzeń w nieskończoność „na potem”, bo „potem” może nie nadejść. Nie możemy się ciągle usprawiedliwiać brakiem czasu, pośpiechem i żyć z poczuciem, że coś nam umyka i żalem do życia, że nie mamy czasu dla siebie. Jeśli dla Ciebie muzyka i śpiew jest również czymś ważnym w życiu, nie czekaj i nie odkładaj na potem, po prostu przyjdź na próbę chóru (wtorek i środa – g. 19.00-20.30,) a może za rok doświadczysz równie niezwykłych przeżyć podczas kolejnego Festiwalu Gaude Cantem. Serdecznie zapraszamy!

M. Łodziana
powrót do spisu galerii
Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl