Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Wystawy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Rygory sanitarne Domu Kultury w Kozach
Deklaracja dostępności
Polityka prywatności
Lista obsługiwanych stron (fanpage) przez Dom Kultury w Kozach
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

Galeria


Koncert inauguracyjny XII Międzynarodowy Festiwal Chórów GAUDE CANTEM z udziałem Chóru Domu Kultury w Kozach - 21.10.2016

Koziańskie akcenty na XII Międzynarodowym Festiwalu Chórów GAUDE CANTEM im. Kazimierza Fobera.


Coroczny Międzynarodowy Festiwalu Chórów GAUDE CANTEM im. Kazimierza Fobera jak zawsze przyciągnął wielu miłośników muzyki wokalnej. Festiwal odbył się w dniach 20-22 października 2016 r. w Bielsku-Białej oraz wielu miejscowościach powiatu bielskiego. Nie zabrakło również koziańskiego akcentu na tym niezwykle fascynującym wydarzeniu. Chór Domu Kultury w Kozach (dyr. Anna Czaplińska-Syjota) wziął udział w warsztatach chóralnych prowadzonych przez znakomitych wykładowców: prof. dr hab. Elżbietę Wtorkowską - dyrygenta, dziekana Wydziału Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, dr hab. Włodzimierza Siedlika – dyrygenta, kierownika Katedry Chóralistyki Akademii Muzycznej w Krakowie, adiunkta Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Podczas zajęć pracowano nie tylko nad poprawną emisją głosu ale także na wcześniej przygotowanym przez warsztatowe chóry repertuarze. Podczas zajęć warsztatowych przygotowano koncert inauguracyjny Festiwalu, który odbył się 21 października w Kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka na os. Karpackim w Bielsku-Białej. Podczas koncertu można było usłyszeć utwory: Miszę G-dur (D 167) Franz’a Schubert’a, „Ave verum” Wolfganga Amadeusza Mozarta, „Panis Angelikus” Cesara Franck’a oraz kompozycję napisaną specjalnie dla festiwalu – „Śpiewaj radośnie” Mirosława Gałęskiego.
Festiwal to nie tylko konkursy i warsztaty. Pieśń chóralną można było usłyszeć w wielu miejscach naszego powiatu, m.in. w Bielsku-Białej, Zebrzydowicach, Godziszce, Jasienicy, Bystrej Śląskiej, Goleszowie i również w Kozach. W sobotę odbył się koncert muzyki chóralnej w Pałacu Czeczów, podczas którego wystąpiły Chór „Wrzos” z Głębowic (dyr. Leszek Górkiewicz) oraz Chór „Brevis” z Bielska-Białej (dyr. Dominika Jurczuk-Gondek). W niedzielę natomiast Chór „Zasolnica” z Porąbki (dyr. Barbara Gacek) wystąpił podczas mszy świętej w Kozach Gajach.
Głównym organizatorem tego rozśpiewanego święta jest Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Bielsku-Białej. Festiwal współorganizował m.in. Dom Kultury w Kozach.


/DK/
powrót do spisu galerii
Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl