Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Wystawy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Rygory sanitarne Domu Kultury w Kozach
Deklaracja dostępności
Polityka prywatności
Lista obsługiwanych stron (fanpage) przez Dom Kultury w Kozach
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

Galeria


Kolejne podium muzyczne dla młodych akordeonistów

Kolejne podium muzyczne dla młodych akordeonistów!

Tym razem poza granicami naszej gminy, w Żywcu, na Żywieckim Festiwalu Młodych Talentów, który odbył się 7 czerwca. Była to pierwsza edycja festiwalu, która miała charakter konkursu otwartego. Adresatami były dzieci i młodzież interesująca się różnymi formami działalności artystycznej: plastycznej, muzycznej, tanecznej oraz teatralnej, a także osoby realizujące się pod innymi formami twórczymi o niezwykłych zdolnościach i talentach. Naszą miejscowość w kategorii muzycznej reprezentowali:

Dorota Frączyk – trąbka;

Gabriela Kaczmarczyk – klarnet;

Julia Strączek – akordeon;

Wojciech Strączek – akordeon;

Szymon Gawęda – puzon.

W  kategorii muzycznej uczestniczyło ponad 80 młodych solistów. Koziańscy soliści na festiwalu pokazali wysoki poziom artystyczny wykonując utwory przygotowane do konkursu. Jury doceniło talent muzyczny i w końcowym werdykcie nagrodziło wyróżnieniem rodzeństwo grające na akordeonach Julię i Wojciecha Strączek za nieprzeciętny kunszt muzyczny.

Nie jest to koniec osiągnięć naszych młodych muzykantów, gdyż 5 czerwca odbyły się eliminacje do Konkursu Muzycznego w ramach Festiwalu „Ognisk Muzycznych”. Konkurs ten rozgrywany był w następujących kategoriach:  instrumenty klawiszowe (fortepian, keyboard, akordeon), instrumenty strunowe szarpane i perkusyjne, instrumenty smyczkowe, wokal, zespoły do 6 osób i zespoły powyżej 6 osób.

W kategorii instrumenty klawiszowe brali udział Julia i Wojciech Strączek grający na akordeonie.

Eliminacje odbywały się w każdej z gmin Jaworze, Jasienica, Czechowice-Dziedzice, Bestwina, Wilkowice, Wilamowice, Kozy, Porąbka. Jury odwiedziło każdą z tych miejscowości oceniając poziom artystyczny. Młodzi akordeoniści bez większych problemów zostali zakwalifikowani do przesłuchania finałowego, które odbyło się 18 czerwca w Zabrzegu. Tego samego dnia wieczorem zostały ogłoszone wyniki, jak również został wykonany koncert laureatów konkurs.

W koncercie tym wzięli udział:

Julia Strączek zdobywając I miejsce i Wojciech Strączek zdobywając „Wyróżnienie za osobowość i wrażliwość muzyczną”.

Gratulujemy wszystkim naszym solistom i dziękujemy za włożony trud oraz poświęcenie. Jesteśmy z Was dumni, że tak pięknie reprezentujecie naszą miejscowość oraz życzymy dalszych muzycznych sukcesów.

Łukasz Pater
powrót do spisu galerii
Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl