Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Wystawy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Rygory sanitarne Domu Kultury w Kozach
Deklaracja dostępności
Polityka prywatności
Lista obsługiwanych stron (fanpage) przez Dom Kultury w Kozach
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

Galeria


Filmowe spotkanie w Pałacu Czeczów z Andrzejem Celińskim i Aleksandrem Dylem - 7.10.2015 r.

Kabaret śmierci
spotkanie z twórcami filmu

Andrzej Celiński – reżyser, aktor, dramaturg zagościł w Pałacu Czeczów, by wraz Aleksandrem Dylem – operatorem filmowym, mieszkańcem Kóz opowiedzieć o realizacji filmu „Kabaret śmierci”. Spotkanie to miało miejsce tuż po przyznaniu za ten film twórcom nagrody Prix Italia (nagroda przyznawana na najstarszej, międzynarodowej i najbardziej prestiżowej imprezie filmowej i telewizyjnej odbywającej się we Włoszech), była to też okazja do złożenia gratulacji autorom.
„Kabaret śmierci” jest opowieścią o ludziach walczących o swoją duszę i godność w czasie hitlerowskiego terroru. Ludzie ci jako broń stosują twórczość muzyczną, teatralną, walczą żartem, skeczem, a nawet przedstawieniem kabaretowym organizowanym w obozie koncentracyjnym lub getcie.
Spotkaniu w Pałacu towarzyszyła projekcja filmu, po której autorzy opowiadali o kolejnych etapach produkcji. Najwięcej mówiono o gromadzeniu dokumentacji i ludziach poznanych na tym etapie… Tu spotkanie przerodziło się w dyskusję, w trakcie której pojawiły się koziańskie wątki historyczne, zbieżne z tematem prezentowanego filmu, a przytoczone losy niektórych mieszkańców mogły by stać się kanwą niejednego filmu.

(mm)
powrót do spisu galerii
Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl