XXVI Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Regulamin XXVI Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej

10 listopada 2021 r.
sala koncertowa w Pałacu Czeczów w Kozach

W trosce o zachowanie w świadomości ludzi, a przede wszystkim dzieci i młodzieży,
szacunku do literatury patriotycznej oraz ukazania wartości patriotycznych jako norm postępowania, ogłaszamy XXVI Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej.

1. Grupy wiekowe oraz zalecana liczba uczestników:
Kategoria A: Szkoła Podstawowa – klasy I-III po 3 osoby z każdej szkoły,
Kategoria B: Szkoła Podstawowa – klasy IV-VIII po 4 osoby z każdej szkoły,
Kategoria C: szkoła średnia do 6 osób,
Kategoria D: OPEN do 6 osób.

2. Uczestników Konkursu w kategoriach od A do C zgłaszają szkoły do dnia 22 października 2021 r. (zgłoszenie na karcie zgłoszenia dostępnej na stronie www.domkultury.kozy.pl).

Zalecamy, by zgłoszenie do konkursu zostało poprzedzone eliminacjami wewnątrzszkolnymi w poszczególnych grupach wiekowych, które powinny wyłonić najlepiej recytujących (według kryteriów ustalonych przez nauczycieli).

3. Uczestnicy konkursu w kategorii D zgłaszają się (samodzielnie lub za pośrednictwem ugrupowania, w którym działają) bezpośrednio do Domu Kultury w Kozach (zgłoszenie na karcie zgłoszenia dostępnej na stronie www.domkultury.kozy.pl).

4. W razie większej (niż przewidziana w punkcie 1. Regulaminu) liczby zgłoszonych do Konkursu w kategorii D (OPEN), Dom Kultury w Kozach przeprowadzi wewnętrzne eliminacje w dniu 5 listopada 2021 roku o godzinie 18:00 w Pałacu Czeczów w Kozach.

5. Czas recytacji około 3 minuty.

6. Do oceny recytacji zostanie powołana komisja oceniająca:
• właściwy do wieku i wrażliwości artystycznej wykonawcy wybór tekstu;
• kulturę słowa (intonacja głosu, dykcja, posługiwanie się pauzą);
• sposób interpretacji;
• zachowanie sceniczne i odpowiedni ubiór wykonawcy.

7. Komisja oceniająca pragnie nagrodzić najlepszych recytatorów nagrodami i upominkami za I, II, III miejsce – jednak zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród i łączenia kategorii.

8. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w dzień Konkursu (to jest 10 listopada 2021 r.) po naradzie jury, w sali koncertowej Pałacu Czeczów w Kozach.

9. W dniu poprzedzającym konkurs, to jest 9 listopada 2021 roku, odbędą się zajęcia warsztatowe w wymiarze 4 godzin z uczestnikami konkursu z Kategorii: B, C i D. Dokładna godzina i miejsce przeprowadzenia zajęć zostaną podane na stronie http://www.domkultury.kozy.pl/.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

Pliki do pobrania:

Karta zgłoszenia XXVI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ 2021 - Kategoria: OPEN (doc.) - kliknij, aby pobrać

Regulamin XXVI Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej 2021 (pdf) - kliknij, aby pobrać