Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Wystawy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Rygory sanitarne Domu Kultury w Kozach
Deklaracja dostępności
Polityka prywatności
Lista obsługiwanych stron (fanpage) przez Dom Kultury w Kozach
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

Aktualności

Wyniki Festiwalu ZŁOTA TRĄBKA 2021

 

 

 

PROTOKÓŁ JURY
Konkursu Estradowego
XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA
Bielsko-Biała, Kozy, Jasienica
5 czerwca 2021 r.

 

Bielsko-Biała, 5 czerwca 2021 r.

Jury Konkursu Estradowego w składzie:

- prof. dr hab. Zdzisław Stolarczyk – puzonista basowy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, obecnie w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie prowadzi klasę puzonu, jest nauczycielem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej;

- dr hab. Jan Borowski – profesor Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, dyrygent Chóru Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej;

- dr Orlin Bebenow – instrumentalista, śpiewak, dyrygent, aranżer i kompozytor;

- Wiesława Kobiela – sekretarz Jury.

Oceniano: intonację, interpretację, dobór repertuaru, stopień trudności utworów, walory brzmieniowe, kreatywność i ogólny wyraz artystyczny.

Po wysłuchaniu 12 orkiestr zgłoszonych do Konkursu Estradowego w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”, Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

W kategorii A - Orkiestry Dęte:

BRĄZOWY DYPLOM – 60 punktów – otrzymuje Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń, Kapelmistrz: Piotr Kaczor.

BRĄZOWY DYPLOM – 60 punktów otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kóz, Kapelmistrz: Dawid Zbijowski.

BRĄZOWY DYPLOM – 66 punktów - Orkiestra Dęta przy OSP Męcina, Kapelmistrz: Władysław Michura.

BRĄZOWY DYPLOM – 74 punkty – otrzymuje Szkolna Orkiestra Dęta Allegretto z Rogoźnika, Kapelmistrz: Krzysztof Zając.

SREBRNY DYPLOM – 80 punktów – otrzymuje Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowach nad Okszą, Kapelmistrz: Wojciech Pompka.

SREBRNY DYPLOM – 85 punktów – otrzymuje Orkiestra Dęta SILENZIO w Woli, Kapelmistrz: Piotr Olearczyk.

ZŁOTY DYPLOM – 90 punktów - Orkiestra Dęta OSP w Roczynach, Kapelmistrz: Roman Marczyński.

ZŁOTY DYPLOM – 92 punkty – otrzymuje Harcerska Orkiestra Dęta z Tczewa Kapelmistrz: Magdalena Kubicka-Netka.

ZOTY DYPLOM – 94 punkty – otrzymuje Orkiestra Dęta Sobolów Kapelmistrz: Justyna Chmielek-Korbut.

ZŁOTY DYPLOM – 96 punktów - Orkiestra Reprezentacyjna Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie Kapelmistrz: Roman Hyla.

ZŁOTY DYPLOM – 100 punktów Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach Kapelmistrz: Tomasz Janusz.

W kategorii B – pokrewne formacje instrumentalne:

ZŁOTY DYPLOM - 100 punktów – otrzymuje Roman Marczyński Big Band - Kapelmistrz: Roman Marczyński

Dwa pierwsze miejsca ex aequo otrzymują Roman Marczyński Big Band, Kapelmistrz: Roman Marczyński i Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, Kapelmistrz: Tomasz Janusz.

Puchar Wójta Gminy Kozy wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 2100 zł otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, Kapelmistrz: Tomasz Janusz.

Puchar Prezydenta Miasta Bielsko-Biała wraz z nagrodą pieniężną 2100 zł otrzymuje Roman Marczyński Big Band, Kapelmistrz: Roman Marczyński.

 

***

 

PROTOKÓŁ JURY
Konkurs Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego
XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA
Bielsko-Biała, Kozy, Jasienica
5 czerwca 2021 r.

 

Po wysłuchaniu 14 zespołów orkiestrowych w Konkursie Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA 2021 Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

W kategorii A – Orkiestry Dęte:

BRĄZOWY DYPLOM – 60 punktów - otrzymuje Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń, Kapelmistrz: Piotr Kaczor.

BRĄZOWY DYPLOM – 60 punktów - otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kóz, Kapelmistrz: Dawid Zbijowski.

BRĄZOWY DYPLOM – 66 punktów – otrzymuje Orkiestra Dęta przy OSP Męcina, Kapelmistrz: Władysław Michura.

BRĄZOWY DYPLOM - 70 punktów – otrzymuje Gminna Orkiestra Dęta Kroczyce, Kapelmistrz: Tomasz Zawadzki.

SREBRNY DYPLOM – 80 punktów - otrzymuje Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowach nad Okszą, Kapelmistrz: Wojciech Pompka.

SREBRNY DYPLOM – 85 punkt – otrzymuje Orkiestra Dęta SILENZIO w Woli, Kapelmistrz: Piotr Olearczyk.

ZŁOTY DYPLOM – 90 punktów - Orkiestra Dęta OSP w Roczynach, Kapelmistrz: Roman Marczyński.

ZŁOTY DYPLOM – 91 punktów - Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta - Tarnowskie Góry, Kapelmistrz: Aleksander König.

ZŁOTY DYPLOM – 94 punkty - Orkiestra Dęta Sobolów, Kapelmistrz: Justyna Chmielek-Korbut.

ZŁOTY DYPLOM – 96 punktów - Orkiestra Reprezentacyjna Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Kapelmistrz: Roman Hyla.

ZŁOTY DYPLOM – 99 punktów - otrzymuje Orkiestra Miasta Oświęcim, Kapelmistrz: Łukasz Jabcoń.

ZŁOTY DYPLOM – 99 punktów - Orkiestra Dęta OSP w Polance Wielkiej, Kapelmistrz: Mariusz Płonka.

ZŁOTY DYPLOM – 100 punktów - Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach Kapelmistrz: Tomasz Janusz.

W kategorii B – Pokrewne Formacje Instrumentalne:

ZŁOTY DYPLOM - 100 punktów - otrzymuje Roman Marczyński Big Band, Kapelmistrz: Roman Marczyński.

Puchar Starosty Bielskiego otrzymują ex aequo wraz z nagrodą pieniężną 1500 zł Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, Kapelmistrz: Tomasz Janusz oraz Roman Marczyński Big Band, Kapelmistrz: Roman Marczyński.

 

***

 

PROTOKÓŁ JURY
Konkursu Musztry Orkiestrowej
XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA
Bielsko-Biała, Kozy, Jasienica
5 czerwca 2021 r.


Oceniano:
widowiskowość i tempo pokazu, kompozycję choreograficzną, dobór muzyki do poszczególnych elementów musztry, kreatywność, uwzględnienie nowych form oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po obejrzeniu prezentacji 3 zespołów zgłoszonych do Konkursu Musztry Orkiestrowej w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka” Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:

BRĄZOWY DYPLOM – 62 punkty - GRUPA TANECZNA - MAŻORETKI NEMEZIS z Hecznarowic, Instruktor mażoretek – Kinga Biba.

SREBRNY DYPLOM – 78 punktów - Szkolna Orkiestra Dęta Allegretto z Rogoźnika, Kapelmistrz: Krzysztof Zając.

ZŁOTY DYPLOM – 90 punktów – otrzymuje Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń, Kapemistrz: Piotr Kaczor „Big Bang” Gostyń, Instruktorki: Karina Jóźwiak, Pola Walinowicz.

Puchar Wójta Gminy Jasienica wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 1500 zł dla najlepszej grupy mażoretek otrzymują Mażoretki „Big Bang” Gostyń, Instruktorki: Karina Jóźwiak, Pola Walinowicz.

 

***

 

PROTOKÓŁ JURY
Wyróżnienia i Grand Prix
XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA
Bielsko-Biała, Kozy, Jasienica
5 czerwca 2021 r.

 

Jury Festiwalu postanowiło przyznać następujące wyróżnienia:

Puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oddziału w Bielsku-Białej dla najlepszego zespołu Oddziału Bielskiego PZChiO otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, Kapelmistrz: Tomasz Janusz.

Puchar Domu Kultury w Kozach dla najlepszego zespołu młodzieżowego otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, Kapelmistrz: Tomasz Janusz.

Puchary Starosty Bielskiego dla najlepszego kapelmistrza Konkursu Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 550 zł otrzymują exaeqo Łukasz Jabcoń - Kapelmistrz Orkiestry Miasta Oświęcim i Mariusz Płonka -kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP w Polance Wielkiej.

Puchar Prezydenta Miasta Bielsko-Biała dla najlepszego kapelmistrza konkursu estradowego wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 700 zł otrzymuje Justyna Chmielek-Korbut - kapelmistrz Orkiestry Dętej Sobolów.

Nagrody Grand Prix nie przyznano.

Nagrody pieniężne wyczerpują pulę nagród wynoszącą 10500 zł.

Jury wyraża podziękowania i gratulacje dla organizatorów XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA za wzorowe przeprowadzenie imprezy oraz wyjątkową atmosferę. Władzom samorządowym za kontynuowanie podjętej inicjatywy organizowania i wspierania ruchu amatorskiego orkiestr dętych.
Szczególne wyrazy uznania jury składa Prezesowi Oddziału Bielskiego PZChiO Panu Krzysztofowi Przemykowi za jego wyjątkowe zaangażowanie i ogromny wkład w propagowanie zespołowego muzykowania.




Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl