Wyniki konkursu fotograficznego KOZY, KOZIANIE - ZAPIS SUBIEKTYWNY 2020

Znamy już wyniki jedenastej edycji konkursu fotograficznego „Kozy, kozianie – zapis subiektywny” 2020 organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Kozy wraz z Domem Kultury w Kozach. Konkurs organizowany jest w ramach zadania publicznego wspieranego przez Gminę Kozy.

Konkurs od początku organizowany jest w tematyce związanej z miejscowością Kozy - zabytki architektury, zabytki kultury sakralnej, ciekawe architektonicznie współczesne budowle, pejzaże, widoki, zanikające zawody i prace wykonywane tradycyjnymi metodami, sportowcy, osoby i ich pasje, wydarzenia i ludzie w nich uczestniczący.

Tym razem 16 autorów zgłosiło do oceny 26 prac, zarówno jako pojedyncze fotografie ludzi, miejsc, wydarzeń, ale także jako serie 3 zdjęć, przedstawiające osoby, widoki, znane w Kozach miejsca.

Fotografie oceniane były zarówno przez Internautów, jak i powołane przez Organizatorów Jury pod kierownictwem Mirosława Kaczora oraz 10. członków Stowarzyszenia i trójki zawodowych fotografików.

Jury ostatecznie wyłoniło zwycięską pracę – nr 19, pt. ''Walimy w kocioł'' w Kamieniołomie o zachodzie słońca - autorstwa Gaby Kine (68 punktów).

Na drugim miejscu ex aequo znalazły się prace nr 4 „Festiwal kolorów w Kozach” – autorstwa Justyny Wisełki oraz nr 20 – „Zachód słońca w kamieniołomie” ponownie autorstwa Gaby Kine (po 64 punkty).

Trzecie miejsce jury przyznało Sebastianowi Niklowi za pracę nr 2 pt. ''Zatrzymany w czasie....'' (62 punkty).

Jury postanowiło również wyróżnić sześć prac:
• nr 21 – autorstwa Gaby Kine - Tytuł: Piknik "Rodzina z pasją" 2020 Park kozański,
• nr 1 – autorstwa Sebastiana Nikla – Tytuł: "Odbicie…"
• nr 24 – autorstwa Jadwigi Byrskiej-Bech – Tytuł: "Zimowy pejzaż - w drodze na Hrobaczą Łąkę",
• nr 10 – autorstwa Przemysława Jakubowskiego - Tytuł: Trzy "pokolenia" Kapelmistrzów Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kóz
• nr 3 – autorstwa Sebastiana Nikla – TytuŁ: "Gdy dzień ku zachodowi się chyli pąsami płoną lasy..."
• nr 22 – autorstwa Tomasza Mazura – Tytuł: "Kamieniołom".
Ponadto w głosowaniu Internautów zwyciężyła również praca nr 19, pt. ''Walimy w kocioł'' w Kamieniołomie o zachodzie słońca autorstwa Gaby Kine.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy świetnych pomysłów i rewelacyjnych ujęć na fotografiach.

Już teraz zapraszamy i prosimy o gromadzenie prac na konkurs za rok, który odbędzie się w 20-lecie powstania Stowarzyszenia. Dziękujemy również Domowi Kultury za udostępnienie pomieszczeń i pomoc organizacyjną przy konkursie.

Link do transmisji na żywo z ogłoszenia wyników konkursu: www.facebook.com/kozy.kozianie.zapis.subiektywny/videos/