Papierowa wyobraźnia - wystawa twórczości Jacka Kućki

Plakat - PAPIEROWA WYOBRAŹNIA - wystawa twórczości Jacka Kućki - WERNISAŻ ONLINE

Już w piątek 23 października, w Galerii Pałacu Czeczów będzie miało miejsce otwarcie kolażowej wystawy „Papierowa wyobraźnia”, autorstwa koziańskiego artysty samouka Jacka Kućki.

Od jego pierwszej (wówczas było to eksperymentowanie z fotografią i jej formą) w Pałacu Czeczów, "Sanctus et reliquiae - Współczesne świętości", minęło już przeszło 6 lat. W tym czasie samodzielnie udoskonalał swój warsztat, szukał własnego sposobu na wyrażenie się poprzez sztukę. Uczestniczył w kilku wystawach indywidualnych oraz zbiorowych.

W zamyśle autora „Papierowa […]” jest odpowiedzią na chęć zrealizowania dotąd jeszcze niezrealizowanych kolażowych pomysłów. Jak sam podkreśla, prac będzie dużo i będą one wciągające, przykuwające wzrok. Zobaczyć będzie można również kilka istniejących już prac, m.in. oryginalną kolażową kozę z projektu Kojskie Q oraz ogon z plakatu do krakowskiego spektaklu o Małej Syrence.

Sam autor o swoich pracach mówi, że są trochę prowokacyjne, a na chwilę obecną inspiruje go kolaż analogowy - Wycinając, sklejając, łącząc w ciekawy sposób różne elementy. Prace plastyczne staram się wykonywać w jak największym stopniu ręcznie, nie lubię posiłkować się programami graficznymi. Jestem zdania, że im więcej elementów składa się na daną pracę, tym jest ona ciekawsza. Staram się tworzyć prace miłe dla oka, ale również skłaniające ku refleksji. Swoją sztukę mogę podsumować słowami, że mniej znaczy więcej, ale więcej to też czasami mniej. – wyjaśnia.

Wystawę będzie można zwiedzać do końca listopada br.

Q