SPEKTAKL ODWOŁANY - Fredro w Kozach! - Śluby panieńskie

24 października 2020

No i stało się 🙁
Niestety zostaliśmy zmuszeni, by odwołać zapowiadany spektakl.

SPEKTAKL ODWOŁANY

"Śluby panieńskie" Aleksandra Fredry

w wykonaniu Czechowickiego Teatru Muzycznego MOVIMENTO

sobota, 24 października 2020 r.

sala widowiskowa Domu Kultury w Kozach

Bilet w cenie 15 zł

Ilość miejsc ograniczona.

Rezerwacja biletów pod numerem telefonu: 338 174 232.

Zakup biletów tylko przed wejściem na spektakl.

Spektakl "Śluby panieńskie" Aleksandra Fredry w wykonaniu Czechowickiego Teatru Muzycznego Movimento wyreżyserowała Barbarę Bielaczyc. Premiera odbyła się 7 sierpnia 2020 w Czechowicach-Dziedzicach.
O autorze tej komedii Tadeusz Boy - Żeleński pisał: "Fredro to jest owa tęcza zwiastująca nam niegdyś, że się Pan Bóg troszkę przestał na nas gniewać; to jest najczystszy, najszlachetniejszy uśmiech, jaki kiedykolwiek wykwit! na naszej smętnej, polskiej ziemi." W czasie pandemii, kiedy nieobcy jest nam strach i smutek, kiedy obserwujemy narastanie agresji wokół nas - ta cudowna, pełna ciepła i ponadczasowego humoru sztuka może stać się dla nas chwilą odprężenia i okazją do tego, aby zarówno aktorzy jak i widzowie się do siebie wzajemnie uśmiechnęli. Naturalna świeżość, energia i radosna ekspresja kreujących fredrowskie role młodych ludzi, pozwoli, mamy nadzieję, cieszyć się na nowo tekstem, który wszyscy znamy. Tym bardziej, że "Śluby panieńskie" powstałe prawie 180 lat temu nie straciły z czasem na świeżości - nie ma w nich polityki, złych emocji, dręczących kwestii - jest tylko pełen ciepła i zrozumienia dla ludzkiej natury uśmiech autora komedii. A fakt, że sztukę wystawia teatr muzyczny niech uzasadnią słowa cytowanego już, rozkochanego w twórczości Fredry Boya - Żeleńskiego: "Każda rola jest tu jak gdyby partią wokalną; sceny zbiorowe układają się w tercety, kwartety, słowo staje się materiałem ekspresji muzycznej..."

Warstwę muzyczną spektaklu stanowią mazurki F. Chopina w wykonaniu Jerzego Owczarza.

Inscenizacja i reżyseria - Barbara Bielaczyc
Aniela - Gabriela Lachendro