Magiel Kultury

Szopka Roku 2019 wybrana!

XIX EDYCJA KONKURSU
KOZIAŃSKA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA 2019

W grudniu 2019 roku Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Kozy i Dom Kultury w Kozach zorganizowały po raz 19 Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych.
20 grudnia 2019 dokonano oceny szopek zgłoszonych do konkursu, w którym wzięło udział 38 autorów, którzy przedstawili łącznie 30 ciekawych i zróżnicowanych prac. Jury konkursu złożone z 5 członków Stowarzyszenia oceniało prace, przyznając od 5 do 1 punktu najpiękniejszym pracom. Następnie komisja w składzie: Piotr Kubiczek, Czesław Banet, Bogusław Nycz, Andrzej Jakubiec i Mirosław Kaczor - Przewodniczący Jury, dokonała przeliczenia przyznanych punktów i przedstawiła wyniki:

W kategorii do 10 lat:
I miejsce - Wojciech Stwora
II miejsce - Maja Fecko
III miejsce ex aequo - Julia Stwora
oraz Emilia i Martyna Susek

W kategorii powyżej 10 lat:

I miejsce - Julia Kasperek

II miejsce - Szymon i Mama

III miejsce - Maja Nycz

Dodatkowo Jury przyznało jedno wyróżnienie dla Nikoli Janoszek za szopkę wykonaną z surowców wtórnych (głównie z nakrętek butelek). Zostały one zręcznie wykorzystane tak, że dopiero po dokładniejszym obejrzeniu szopki można było rozróżnić użyte do jej wykonania materiały.

Szopką Roku

została profesjonalnie wykonana

przez Bartosza Morawskiego miniaturowa szopka.

Jak przyznał sam autor, wymagała aż 4 miesięcy pracy.

Wszyscy pozostali autorzy szopek otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 22 grudnia 2019 roku w Pałacu Czeczów, gdzie wręczono młodym artystom dyplomy, upominki i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Kozy, Firmę Tin-Tours, Dom Kultury i Stowarzyszenie. Słowo wstępne przedstawił dyrektor Domu Kultury Marek Małecki i Prezes Stowarzyszenia Piotr Kubiczek. Dyplomy i upominki wręczał Wójt Gminy Kozy Jacek Kaliński i Przewodniczący Rady Gminy Kozy Miłosz Zelek.

Stowarzyszenie bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom za wkład pracy, a rodzicom za pomoc dzieciom, zwłaszcza za zachęcenie do pracy twórczej.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu!

Oprac. Cz. Banet