Spektakl iluzji Kx

marzec 2019

ZOBACZ PLAKAT

Kx, czyli Jakub Witkowski
Jednym z wyróżnionych podczas ostatniej edycji Promocji Młodych Talentów jest Jakub Witkowski.
Pokazał się jurorom oraz publiczności w dwóch zupełnie różnych odsłonach – jako iluzjonista i jako filmowiec. Na co dzień Kuba rozwija oba swoje talenty. Prowadzi kanały w serwisie You Tube, reżyseruje, kręci oraz montuje filmy i jednocześnie zwykle w nich gra. Uczestniczy w zajęciach filmowych i teatralnych. Jakby tego było mało – zajmuje się przecież jeszcze iluzją…

I właśnie w tej dziedzinie podczas ostatniej PMT został wyróżniony szczególnie – zorganizuje w Domu Kultury swój pierwszy duży pokaz iluzji. Ale jak sam Kx (bo taki obrał pseudonim artystyczny) podkreśla:

„To nie będzie zwykły pokaz kuglarza, który dostarcza widzom rozrywki. Myślę, że mało kto spotkał się do tej pory z takim prezentowaniem sztuki iluzji. Traktuje to bardzo poważnie, wręcz jako spektakl, dzięki któremu mogę wyrazić siebie. Będzie to pokaz iluzji i mentalizmu, który jest jej odłamem, skupiającym się na umyśle. Mam nadzieję, że na długo zostanie on w pamięci widzów i skłoni ich do zadawania pytań i refleksji. Chcę żeby u każdego odbiorcy pojawiła się pewna wątpliwość...”
I pewnie właśnie stąd sugestia, by wśród widzów przeważali dorośli.

Nie pozostaje nic innego jak serdecznie Państwa zaprosić na to wyjątkowe wydarzenie . Spektakl iluzji „Wątpliwość” odbędzie się już 16 marca o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Kozach. Bez wątpienia – obecność obowiązkowa.

Sabina Piskorek-Oczko