Nowa propozycja dla osób starszych

Zajęcia warsztatowe projektu będą realizowane w salach Domu Kultury w Kozach, w planowanym okresie od marca do maja br.

Każdy z uczestników otrzyma kilkumiesięczne wsparcie w projekcie. Szkolenia będą prowadzone z wykorzystaniem mobilnych pracowni komputerowych i tabletów.
Senior, który będzie obecny na zajęciach po zakończeniu szkolenia otrzyma tablet na własność. Sprzęt teleinformatyczny zakupiony na potrzeby realizacji projektu zostanie przekazany najbardziej aktywnym gminom.
W przeciwieństwie do innych kursów czy szkoleń z zakresu kompetencji cyfrowych, „Śląska Akademia Seniora” umożliwia każdemu uczestnikowi projektu nabycie bardzo praktycznych umiejętności obsługi Internetu, komputera, telefonu, tabletu i innych urządzeń IT. Będziemy kształtować kompetencje pomocne w życiu codziennym seniora (komunikacja online; e-usługi, w tym zakupy i bankowość online, usługi medyczne, e-administracja i wiele innych).

Link do strony projektu: www.cyfrowy-slask.com

Link strony realizatora projektu: www.fundacja-spoleczna.pl