Świętujmy 100 lat Niepodległości!

listopad 2018

obchodów Narodowego Święta Niepodległości
w Gminie Kozy w 2018 r.

9.11.2018r. (piątek)
09:00 - XXII Konkurs Recytatorski poezji patriotycznej (przesłuchania konkursowe), Pałac Czeczów.
10:30 - Biało-czerwono pod platanem - happening organizowany przez L.O. im. K. K. Baczyńskiego w Kozach. Zapraszamy dzieci i młodzież oraz mieszkańców Kóz do wspólnego śpiewania i świętowania.

10.11.2018r. (sobota)
08:45 - Przemarsz Kompanii OSP z towarzyszeniem pocztów sztandarowych oraz Stu perkusistów na sto lat Polski niepodległej.
09:00 - Msza św. za Ojczyznę w kościele pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach
10:00 - Uroczystość wciągnięcia flagi na maszt oraz złożenie wiązanek kwiatów pod tablicami pamiątkowymi.
ok. 10:30 - IX Koziański Bieg Niepodległości – start pl. Ks. K. Kochaja
ok. 11:00 – 16:00 - Piknik Historyczny (park przy Pałacu Czeczów):
• Pokaz sprawności wojskowej*
• Dekoracja zwycięzców biegu*
• Recytacje zwycięzców XII KRPP*
• Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kóz*
• Prezentacje inscenizacji historycznych przygotowanych przez szkoły:**
o Nasza Niepodległa (prezentacja SP 1)
o Daję Ci niepodległość, dbaj o nią (prezentacja SP 2)
o Czwórkami do nieba (prezentacja Niepublicznej SP)
o Kto ty jesteś (prezentacja LO)
• Zwiedzanie wystaw:
o Setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości (wystawa w budynku SP 1)
o Polskie akcenty na frontach II wojny światowej (wystawa w budynku SP 2, sala nr 13)
o Rodzinne pamiątki patriotyczne (wystawa w budynku Niepublicznej SP)
o Niepodległa (wystawa w budynku LO)
• Kuchnia polowa.

11.11.2018r. (niedziela)
17:00 - Kozy, kozianie – zapis subiektywny - wernisaż pokonkursowej wystawy fotograficznej – galeria w Domu Kultury w Kozach.

Uwaga.: W związku z uroczystościami w dniu 10 listopada zostanie zamknięty parking przy Szkole Podstawowej nr 1 (na Placu Ks. K. Kochaja) poczym nastąpi zamknięcie dla ruchu Placu Ks. K. Kochaja w godzinach 10:00 – 11:30 oraz ulic: Młyńskiej, Topolowej, Cmentarnej na czas Biegu Niepodległości (w godzinach 10:30 – 11:10).

*w razie deszczu imprezy odbędą się w Centrum Sportowo Widowiskowym w Kozach
**w razie deszczu prezentacje odbędą się w Sali widowiskowej Domu Kultury w Kozach