XXI Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

Regulamin XXI Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej 2017
10 XI 2017 r.
godz. 09:00 sala koncertowa w Pałacu Czeczów w Kozach

W trosce o zachowanie w świadomości ludzi, a przede wszystkim dzieci i młodzieży, szacunku do literatury patriotycznej oraz ukazania wartości patriotycznych jako norm postępowania, ogłaszamy XXI Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej 2017.

1. Grupy wiekowe oraz zalecana liczba uczestników:
Kategoria A: Szkoła Podstawowa – klasy I-III       po 3 osoby z każdej szkoły
Kategoria B: Szkoła Podstawowa – klasy IV-VII     po 4 osoby z każdej szkoły
Kategoria C: Gimnazjum (klasa II, III)                4 osoby
Kategoria D: Szkoła średnia                               6 osób
Kategoria E: OPEN                                             6 osób

2. Uczestników Konkursu w kategoriach od A do D zgłaszają szkoły do dnia 27 października 2017 r. (zgłoszenie na karcie zgłoszenia dostępnej na stronie www.domkultury.kozy.pl).
Zalecamy, by zgłoszenie do konkursu zostało poprzedzone eliminacjami wewnątrzszkolnymi w poszczególnych grupach wiekowych, które powinny wyłonić najlepiej recytujących (według kryteriów ustalonych przez nauczycieli).

3. Uczestnicy konkursu w kategorii E zgłaszają się (samodzielnie lub za pośrednictwem ugrupowania, w którym działają) bezpośrednio do Domu Kultury w Kozach.
W razie większej (niż przewidziana w punkcie 1. Regulaminu) liczby zgłoszonych do Konkursu w kategorii E (OPEN), Dom Kultury w Kozach przeprowadzi wewnętrzne eliminacje w dniu 6 listopada 2017 roku o godzinie 18:00 w Pałacu Czeczów w Kozach.

4. Czas recytacji około 3 minuty.

5. Do oceny recytacji zostanie powołana komisja oceniająca:
• właściwy do wieku i wrażliwości artystycznej wykonawcy wybór tekstu;
• kulturę słowa (intonacja głosu, dykcja, posługiwanie się pauzą);
• sposób interpretacji;
• zachowanie sceniczne i odpowiedni ubiór wykonawcy.

6. Komisja oceniająca pragnie nagrodzić najlepszych recytatorów nagrodami i upominkami za I, II, III miejsce – jednak zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród i łączenia kategorii.

7. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi w dzień Konkursu (tj. 10 listopada br.) po naradzie jury, w sali koncertowej Pałacu Czeczów w Kozach.

Zapraszamy do udziału!

Do pobrania:

Karta zgłoszenia XXI Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej 2017 (doc.) - kliknij

Karta zgłoszenia XXI Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej 2017 - kategoria OPEN (doc.) - kliknij

Regulamin XXI Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej 2017 (pdf) - kliknij