Kozy, kozianie - zapis subiektywny 2017

Konkursu fotograficznego
Kozy, Kozianie – zapis subiektywny
2017

Konkurs organizowany jest w ramach zadania publicznego wspieranego przez Gminę Kozy.

1. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Gminy Kozy oraz Dom Kultury w Kozach.

2. Cele Konkursu:

a. Zapis fotograficzny życia mieszkańców podbeskidzkiej wsi Kozy - utrwalenie obrazu ludzi, miejsca, zjawisk i emocji.
b. Budowanie umiejętności obserwowania i rejestrowania rzeczywistości.
c. Prezentacja i promocja twórczości fotograficznej, poświęconej Gminie Kozy.

3. Konkurs organizowany jest w tematyce związanej z miejscowością Kozy
- zabytki architektury, zabytki kultury sakralnej, ciekawe architektonicznie współczesne budowle, pejzaże, widoki, zanikające zawody i prace wykonywane tradycyjnymi metodami, sportowcy, osoby i ich pasje, wydarzenia i ludzie w nich uczestniczący, itd.

4. Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie:
a. 3 zdjęcia pojedyncze, z których każde traktowane będzie jako oddzielna praca,
lub
b. jedną serię zdjęć, składającą się z trzech fotografii stanowiących zamkniętą całość.
5. Prace do konkursu należy przesłać do dnia 20 października 2017 r. do godz. 23:59 drogą elektroniczna na adres e-mail: konkurs@kozy.pl w formacie plików JPG w rozdzielczości nie mniejszej niż 300dpi (prace dostarczone w innych formatach nie będą brały udziału w konkursie).

6. W przypadku niepełnoletnich autorów prac wymagane jest, by zgłoszenia prac do konkursu dokonał prawny opiekun nieletniego autora pracy.

7. Prace należy opisać w treści e-mail następująco:
a. imię, nazwisko, dane do korespondencji, numer telefonu, adres e-mail,
b. tytuł pracy lub zestawu zdjęć,
c. krótki opis – uzasadnienie związku pomiędzy treścią pracy, a miejscowością Kozy.

Postanowienia końcowe:

8. Konkurs adresowany jest do wszystkich miłośników fotografii, dla których fotografia jest środkiem rejestracji otaczającej rzeczywistości, szczególnie do mieszkańców Gminy Kozy.

9. Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

10. Nadesłanie pracy jest równoznaczne:
a. ze zgłoszeniem pracy do konkursu,
b. z akceptacją niniejszego regulaminu,
c. z potwierdzeniem pełni praw autorskich osobistych oraz majątkowych do zgłoszonych prac,
d. oświadczeniem, że osoby widoczne na zdjęciach wyraziły zgodę na publikacje ich wizerunku,
e. z nieodpłatnym udzieleniem prawa Organizatorowi konkursu do umieszczenia nadesłanej pracy w Internecie oraz prezentacji publicznej w formie wystaw, plakatów, kalendarzy, itp. wydawnictw,
f. z wyrażeniem zgody na zachowanie i przetwarzanie danych osobowych autora prac przez Dom Kultury w Kozach według zasad określonych w ustawie z dnia 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926).
g. z pełnym zwolnieniem serwisu Facebook z odpowiedzialności.

11. Organizator zastrzega sobie prawo dokonania wstępnej selekcji nadesłanych prac w celu wykluczenia prac niezwiązanych z tematyką Konkursu oraz o treściach powszechnie uznanych za obraźliwe lub obsceniczne. Ocena Organizatora jest nieodwołalna.

Sposób oceniania prac:

12. Ocena prac nastąpi dwuetapowo:
I etap – ocena prac przez Internautów możliwa w dwóch sposobach:
1. sposób: Prace będą umieszczane na stronie internetowej www.domkultury.kozy.pl w zakładce „Konkursy, przeglądy, festiwale” pod nazwą „Kozy, Kozianie – zapis subiektywny 2017” i opatrzone numerem konkursowym. Głosy należy oddawać drogą elektroniczną na adres e-mail: konkurs@kozy.pl, w dniach od 23. października do 6. listopada 2017 r. do godz. 14:00, w treści wpisując numer pracy oraz imię i nazwisko głosującego. Jeden właściciel adresu e-mail może oddać tylko jeden głos. Niespełniające wymogów wiadomości e-mail nie będą brane pod uwagę w głosowaniu.

2. sposób: Prace zostaną zamieszczone przez Organizatora na stronie serwisu Facebook pod adresem: www.facebook.com/kozy.kozianie.zapis.subiektywny, w albumie o nazwie „Kozy, Kozianie - zapis subiektywny 2017” i opatrzone numerem konkursowym, gdzie będą oceniane przez Internautów poprzez „polubienie” pracy. „Polubienia” prac zostaną zliczone z dniem 6. listopada 2017 r. o godz. 14:00.
Jednocześnie Organizator informuje, iż Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.

II etap - Ocena prac przez powołane przez Organizatora Jury.
Jury przyzna następujące nagrody:
- Nagroda Główna
- Wyróżnienia
- Nagroda Internautów
Pula nagród wynosi 1000 zł.

13. Jury oraz Organizatorzy zastrzegają sobie prawo dokonania innego podziału nagród. Werdykt Jury jest nieodwołalny.

14. Z wybranych przez Jury i Organizatorów prac zostanie stworzona wystawa pokonkursowa.

15. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród połączone z wernisażem wystawy odbędzie się w dniu 11 listopada 2017 r. w Domu Kultury w Kozach, o godz. 17:00.

Informacje na temat Konkursu można uzyskać
w Domu Kultury w Kozach,
tel.: 33 817 42 32

Regulamin konkursu fotograficznego "Kozy, kozianie - zapis subiektywny" 2017 (pdf) - kliknij