SŁODKI DRAŃ - zapraszamy na spektakl

5 listopada 2017

Plakat - SŁODKI DRAŃ - spektakl - 5 listopada 2017 r. w Domu Kultury w Kozach

Słodki drań

Cukrzyca - najsłodsza choroba świata, przewlekła, najczęściej występująca choroba metaboliczna. Rozwija się gdy trzustka nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny (hormonu regulującego poziom cukru-glukozy we krwi lub jeżeli organizm nie jest w stanie właściwie wykorzystać wytwarzanej insuliny.
Cukrzyca jest ważnym problemem zdrowia publicznego, jedną z czterech priorytetowych chorób niezakaźnych, którym wydano walkę na całym świecie.
Na całym świecie w ostatnich dziesięcioleci systematycznie wzrasta liczba zachorowań i rozpoznawanie cukrzycy. W liczbach to 2,5% rocznie nowych zachorowań.
W Polsce chorych na cukrzycę jest ok 3,2 mln = ok 6 % populacji, a nieświadomych swojej choroby ok 26% populacji.
Globalne rozpowszechnienie cukrzycy wzrosło niemal dwukrotnie, szacuje się, że w 2030 r. będzie trzykrotny wzrost zachorowań.
Cukrzyca to choroba o różnych twarzach, atakująca wszystkie przedziały wiekowe od noworodka do późnej starości. Coraz częściej cukrzyca występuje u kobiet w ciąży.
Wymaga starannego leczenia i dużych wyrzeczeń niosąc znaczne obciążenia finansowe. Z powodu cukrzycy rocznie umiera ok. 1,5 mln, a kolejne 2,2 mln. z powodu występowania innych schorzeń wywoływanych podwyższonym poziomem cukru we krwi.
Zmiana stylu życia, ograniczenie czynników ryzyka związanych z chorobą, takich jak nadwaga, otyłość, zdrowe odżywianie i codzienny ruch może uchronić nas od dołączenia do grupy chorych przewlekle.
Sprawdźmy czy nie jesteśmy w tych 26% nieświadomych choroby.

Dom Kultury w Kozach zaprasza 5 listopada 2017 r. o godz. 16.00

na spektakl „Słodki drań”

(w roli głównej Daruisz Gnatowski).

Bezpłatne wejściówki na spektakl do odebrania w Domu Kultury w Kozach

(uwaga: ilość ograniczona).