Polski Dwór - kultura podstawą życia społecznego

Plakat - Polski Dwór - kultura podstawą życia społecznego

"Polski dwór – kultura podstawą życia społecznego" to nazwa projektu realizowanego przez Dom Kultury w Kozach przy współfinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury. Realizacja zadania, najogólniej mówiąc, polega na przygotowaniu spektakli rekonstrukcyjnych, poprzedzonych warsztatami historyczno-teatralnymi. Uczestnicy warsztatów zagrają wraz z parą aktorów, a prowadzeni będą przez Pawła Sablika – kozianina, który dał się już poznać naszej publiczności jako reżyser i dramaturg. Zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w warsztatach i spektaklach rekonstrukcyjnych. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 16 sierpnia o godzinie 18:00 w Pałacu Czeczów. Grupa teatralna z założenia będzie mieć charakter otwarty, co oznacza, że w każdym momencie mogą Państwo do niej dołączyć!
Przygotujmy razem rekonstrukcje ceremonii dożynek, wieczoru z muzyką, muzycznych Zaduszek oraz bądźmy czynnymi uczestnikami odwiedzin naszej miejscowości przez legionistów Piłsudskiego! Zobaczmy jak się żyło w Kozach w czasach rodziny Czeczów!
Szczegółowe informacje na temat wydarzeń związanych z projektem znajdą Państwo na plakatach oraz na stronie www.domkultury.kozy.pl

Sabina Piskorek-Oczko