Drzewiej - warsztaty rycersko-rzemieślnicze dla dzieci

Plakat - Drzewiej - warsztaty rycersko-rzemieślnicze

WARSZTATY RYCERSKIE I RZEMIEŚLNICZE
Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych w Kozach (klasy 4-6)
Liczba miejsc na warsztaty ograniczona!

Daty warsztatów:

19 września – WARSZTATY SZYCIA STROJÓW HISTRYCZNYCH DLA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

3 października – WARSZTATY PRZYGOTOWUJĄCE SPRZĘT DO RZEMIOSŁA RYCERSKIEGO

17 października – WARSZTATY PODSTAW SZERMIERKI I DZIAŁAŃ W HISTORYCZNYCH FORMACJACH BOJOWYCH

31 października – WARSZTATY ŁUCZNICTWA TRADYCYJNEGO

15 listopada – OTWARTY POKAZ UMIEJĘTNOŚCI NABYTYCH I WYTWORÓW PRZYGOTOWANYCH PODCZAS WARSZTATÓW

Warsztaty będą odbywały się w Domu Kultury w Kozach, w godzinach popołudniowych.
Zapisy pod numerem tel.: 692735218, 33 8174232

kreska ozdobna

Projekt polega na organizacji zajęć, o charakterze warsztatowo- edukacyjnym, poświęconych nabyciu przez uczestników umiejętności "historycznych". Wśród nich: sprawności rycerskie (podstawy szermierki, działań w formacjach, łucznictwo), przygotowywanie strojów oraz poznanie średniowiecznej historii naszych terenów (na tle dziejów Polski), zasad etosu rycerskiego (dotyczących mężczyzn i kobiet) i realiów życia codziennego w okresie średniowiecza.
Działania projektowe zostaną zakończone otwartym pokazem dla mieszkańców Wsi - prezentującym nabyte umiejętności i wytwory przygotowane przez uczestników.
---------------------------------------------------------------------------------
Przewidywana liczba uczestników 20-30 osób.
Partner projektu- grupa odtwórstwa historycznego Bielska Drużyna Najemna "Svantevit".

/Drzewiej: warsztaty rycersko- rzemieślnicze dla dzieci/