Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

XV Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA 2018


Wyniki konkursów festiwalowych 2018

Zakończył się XV Miedzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA 2018.

Przedstawiamy wyniki konkursów:



PROTOKÓŁ JURY

Konkursu Estradowego

XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA

Bielsko-Biała, Kozy, Jasienica

2 -3 czerwca 2018 r.


Bielsko-Biała, 2 czerwca 2018 r.


Jury Konkursu Estradowego w składzie:

prof. dr hab. Zdzisław Stolarczyk – puzonista basowy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, obecnie w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz na Uniwersytecie Warszawskim Fryderyka Chopina prowadzi klasę puzonu, jest nauczycielem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej


dr Orlin Bebenow – instrumentalista, śpiewak, dyrygent, aranżer i kompozytor


płk dr Paweł Lewandowski – dyrektor Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego


mgr Justyna Kobiela – sekretarz Jury


Oceniano: intonację, interpretację, dobór repertuaru, stopień trudności utworów, walory brzmieniowe, kreatywność i ogólny wyraz artystyczny.


Po wysłuchaniu 11 orkiestr zgłoszonych do Konkursu Estradowego w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”, Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:


W kategorii A - Orkiestry Dęte:


BRĄZOWY DYPLOM – 60 punktów – otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Drzewicy, Kapelmistrz: Katarzyna Widorowska.


BRĄZOWY DYPLOM – 63 punkty – otrzymuje Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice, Kapelmistrz: Joanna Knapik.


BRĄZOWY DYPLOM – 65 punktów – otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kóz, Kapelmistrz: Stanisław Wróbel.


BRĄZOWY DYPLOM – 70 punktów – otrzymuje Orkiestra Dęta SYGNAŁ z Radziszowa, Kapelmistrz: Przemysław Drabczyk.


SREBRNY DYPLOM – 76 punktów – otrzymuje Cieszyńska Orkiestra Dęta Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Kapelmistrz: Karol Pyka.


SREBRNY DYPLOM – 80 punktów – otrzymuje Wind Orchestra Pernik, Kapelmistrz: Trifon Trifonov.


SREBRNY DYPLOM – 85 punktów – otrzymuje Orkiestra Dęta OSP Kłomnice, Kapelmistrz: Marcin Gała.


SREBRNY DYPLOM – 88 punktów – otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta MDK

w Czechowicach-Dziedzicach z siedzibą w Ligocie, Kapelmistrz: Tomasz Janusz.


ZŁOTY DYPLOM – 98 punktów – otrzymuje Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca, Kapelmistrz: Bartłomiej Pięta.


W kategorii B - Pokrewne Formacje Instrumentalne:


SREBRNY DYPLOM – 80 punktów – otrzymuje Blach Kapela z Jasienicy, Kapelmistrz: Tadeusz Rozumek.


SREBRNY DYPLOM – 80 punktów – otrzymuje Big Band Kłomnice i Okolice, Kapelmistrz: Marcin Gała.


Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej otrzymuje Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca, kapelmistrz: Bartłomiej Pięta.




PROTOKÓŁ JURY

Konkurs Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego

XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA

Bielsko-Biała, Kozy, Jasienica

2-3 czerwca 2018 r.

Kozy, 3 czerwca 2018 r.


Jury Konkursu Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego:

prof. dr hab. Zdzisław Stolarczyk – puzonista basowy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, obecnie w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz na Uniwersytecie Warszawskim Fryderyka Chopina prowadzi klasę puzonu, jest nauczycielem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej


dr Orlin Bebenow – instrumentalista, śpiewak, dyrygent, aranżer i kompozytor


płk dr Paweł Lewandowski – dyrektor Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego


mgr Justyna Kobiela – sekretarz Jury


Po wysłuchaniu 8 zespołów orkiestrowych w Konkursie Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA 2018 Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:


W kategorii A – Orkiestry Dęte:


BRĄZOWY DYPLOM – 69 punktów – otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Drzewicy, kapelmistrz: Katarzyna Widorowska


BRĄZOWY DYPLOM – 72 punkty – otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kóz, kapelmistrz: Stanisław Wróbel


SREBRNY DYPLOM – 77 punktów – otrzymuje Orkiestra Dęta OSP Kłomnice, kapelmistrz: Marcin Gała


SREBRNY DYPLOM – 78 punktów – otrzymuje Cieszyńska Orkiestra Dęta Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, kapelmistrz: Karol Pyka


SREBRNY DYPLOM – 79 punktów – otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta MDK

w Czechowicach-Dziedzicach z siedzibą w Ligocie, kapelmistrz: Tomasz Janusz


SREBRNY DYPLOM – 80 punktów – otrzymuje Wind Orchestra Pernik (Bułgaria), kapelmistrz: Trifon Trifonov


ZŁOTY DYPLOM – 98 punktów – otrzymuje Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca, kapelmistrz: Bartłomiej Pięta


W kategorii B – Pokrewne Formacje Instrumentalne:


SREBRNY DYPLOM – 79 punktów – otrzymuje Blach Kapela z Jasienicy, kapelmistrz: Tadeusz Rozumek.


Puchar Starosty Bielskiego otrzymuje Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca, Kapelmistrz: Bartłomiej Pięta.



PROTOKÓŁ JURY

Konkursu Musztry Orkiestrowej

XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA

Bielsko-Biała, Kozy, Jasienica

2 – 3 czerwca 2018 r.

Jasienica, 3 czerwca 2018 r.


Jury w składzie:

prof. dr hab. Zdzisław Stolarczyk – puzonista basowy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, obecnie w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz na Uniwersytecie Warszawskim Fryderyka Chopina prowadzi klasę puzonu, jest nauczycielem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej


dr Orlin Bebenow – instrumentalista, śpiewak, dyrygent, aranżer i kompozytor


dr Bogusław Jan Bemben – dyrygent symfoniczno-operowy, adiunkt w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz kierownik studiów Dyrygentura Orkiestr Dętych i Big Bandów


mgr Justyna Kobiela – sekretarz Jury


Oceniano: widowiskowość i tempo pokazu, kompozycję choreograficzną, dobór muzyki do poszczególnych elementów musztry oraz ogólny wyraz artystyczny.


Po obejrzeniu prezentacji 3 orkiestr zgłoszonych do konkursu musztry orkiestrowej w ramach XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”, Jury postanowiło przyznać następujące nagrody:


BRĄZOWY DYPLOM – 65 punktów – otrzymuje Orkiestra Dęta OSP Kłomnice,

Kapelmistrz: Marcin Gała

Pierwszy układ choreograficzny, autorka: Anna Kościuch.


BRĄZOWY DYPLOM – 70 punktów – otrzymuje Orkiestra Dęta OSP Kłomnice, Kapelmistrz: Marcin Gała

Drugi układ choreograficzny, autorka: Anna Kościuch.


ZŁOTY DYPLOM – 91 punktów - Wind Orchestra Pernik,

Kapelmistrz: Trifon Trifonov

Autorka choreografii: Yoana Yordanova-Sojka


Puchar Wójta Gminy Jasienica dla zwycięzcy konkursu musztry orkiestrowej otrzymuje Wind Orchestra Pernik z Bułgarii, Kapelmistrz: Trifon Trifonov.

Autorka choreografii: Yoana Yordanova-Sojka





PROTOKÓŁ JURY

Wyróżnienia i Grand Prix

XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA

Bielsko-Biała, Kozy, Jasienica

2 - 3 czerwca 2018 r.

Jasienica, 3 czerwca 2018 r.


Jury w składzie:

prof. dr hab. Zdzisław Stolarczyk – puzonista basowy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, obecnie w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz na Uniwersytecie Warszawskim Fryderyka Chopina prowadzi klasę puzonu, jest nauczycielem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej.


dr Orlin Bebenow – instrumentalista, śpiewak, dyrygent, aranżer i kompozytor.


dr Bogusław Jan Bemben – dyrygent symfoniczno-operowy, adiunkt w Instytucie Muzyki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz kierownik studiów Dyrygentura Orkiestr Dętych i Big Bandów.


Sekretarz: mgr Justyna Kobiela


Jury Festiwalu postanowiło przyznać następujące wyróżnienia:


Puchar Wójta Gminy Jasienica dla najlepszego zespołu zagranicznego otrzymuje Wind Orchestra Pernik (Bułgaria), Kapelmistrz: Trifon Trifonov.


Puchar Wójta Gminy Kozy dla najlepszego zespołu polskiego otrzymuje Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca, kapelmistrz: Bartłomiej Pięta


Puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oddziału w Bielsku-Białej dla najlepszego zespołu Oddziału Bielskiego PZChiO otrzymuje Młodzieżowa Orkiestra Dęta MDK w Czechowicach-Dziedzicach z siedzibą w Ligocie, kapelmistrz: Tomasz Janusz


Puchar Starosty Powiatu Bielskiego dla najlepszego kapelmistrza Konkursu Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego otrzymuje Karol Pyka, kapelmistrz Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.


Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej dla najlepszego kapelmistrza Konkursu Estradowego otrzymuje Bartłomiej Pięta, kapelmistrz Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Lublińca


Puchar Jacka Falfusa – posła na Sejm RP dla najlepszego zespołu młodzieżowego otrzymuje Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Lublińca, Kapelmistrz: Bartłomiej Pięta


Puchar Domu Kultury w Kozach dla najmłodszego uczestnika Festiwalu otrzymuje pięcioletni Jakub Pawlikowski z Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Drzewicy


Dyplom dla najlepszego solisty Festiwalu otrzymuje saksofonista Karol Mastalerz z Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Lublińca.

Uczeń klasy saksofonu prof. Pawła Gusnara i dr Alicji Wołyńczyk z ZPSM nr 1 w Warszawie, najmłodszy finalista eurowizji dla młodych muzyków „Młody Muzyk Roku 2016” transmitowany w TVP Kultura, laureat m.in. Festiwalu „EMONA” w Ljubljanie, Europejskiego Forum Saksofonowego, Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców, stypendysta programu Młoda Polska 2018, działającego pod egidą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Wyróżnienie otrzymują Mażoretki „Nemezis” z Wilamowic, instruktor Kinga Biba.


Wyróżnienie otrzymują Mażoretki Perfecto z MDK w Czechowicach-Dziedzicach, instruktor Katerina Kubićkova.


Wyróżnienie otrzymują Mażoretki „Fanaberia” Kłomnice, instruktor Anna Kościuch.


Po analizie protokołów XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych „Złota Trąbka”, Konkursu Estradowego, Przeglądu Orkiestr o Puchar Starosty Bielskiego oraz Konkursu Musztry Orkiestrowej Jury stwierdza, iż:

zdobywcą Grand Prix Festiwalu zostaje Wind Orchestra Pernik (Bułgaria),

kapelmistrz: Trifon Trifonov


Jury wyraża podziękowania i gratulacje dla organizatorów XV Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA za wzorowe przeprowadzenie imprezy oraz wyjątkową atmosferę. Władzom samorządowym za kontynuowanie podjętej inicjatywy organizowania i wspierania ruchu amatorskiego orkiestr dętych.




Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl