Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Magiel Kultury
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

Konkursy, przeglądy, festiwale


Kozy, Kozianie – zapis subiektywny 2014

11 listopada odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej

„Kozy, Kozianie – zapis subiektywny” 2014,

podczas którego ogłoszono zwycięzców konkursu i wręczono nagrody.


W konkursie wzięło udział 11 uczestników, zgłoszono 21 prac.


Jury konkursowe w składzie: Mirosłw Kaczor – Przewodniczący, Zbigniew Bisanz, Jerzy Sochacki, Grzegorz Pędzimąż, Bartłomiej Hałat, Piotr Kubiczek przyznało następujące nagrody:

Pierwsza nagroda trafiła do pana Mirosława Frączka za pacę pt.: „Kamieniołom: Lato – Jesień – Zima”,

drugie miejsce zajął pan Przemysław Jakubowski za pracę pt.: „Tubylcy (2)”,

trzecie miejsce natomiast otrzymał pan Jacek Kućka za pracę pt.: „Where ?”.

Po raz pierwszy Organizatorzy – Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Gminy Kozy oraz Dom Kultury w Kozach - przeprowadzili również głosowanie internetowe, z którego wyłoniono nagrodę Internautów, która trafiła do Martyny Zawalskiej za pracę zawierającą serię zdjęć pt.: „Juliusz Kamil z zespołem BLiSS – Dni Kóz 2014”.


Dziękujemy Internautom za tak liczne zainteresowanie konkursem.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.


Zachęcamy do owiedzania wystawy do 5 grudnia 2014 r.

Możemy zdradzić, iz na wystawę składają się nie tylko prace konkursowe,

 

ale również zdjęcia kozian wykonane podczas Dożynek Gminnych 2014.

 


Serdecznie zapraszamy!


Obejrzyj fotogalerię z wernisażu.

 

 

 

 

 

 

 

           


Regulamin Konkursu w wersji pdf

Plakat w wersji pdfPrace złożone na konkurs fotograficzny

"Kozy, Kozianie - zapis subiektywny" 2014

 

Zapraszamy do G Ł O S O W A N I A !!!

 

Głosowanie jest pierwszym etapem oceny prac.

 


I etap – ocena prac przez Internautów możliwa w dwóch sposobach:

 

1. sposób: Głosy należy oddawać drogą elektroniczną na adres e-mail: konkurs@kozy.pl, w dniach od 14 do 31 października 2014 r. do godz. 23:59, w treści wpisując numer pracy oraz imię i nazwisko głosującego. Jeden właściciel adresu e- mail może oddać tylko jeden głos. Niespełniające wymogów wiadomości e-mail nie będą brane pod uwagę w głosowaniu.

 

2. sposób: Prace zostaną zamieszczone przez Organizatora na stronie serwisu Facebook pod adresem: www.facebook.com/kozy.kozianie.zapis.subiektywny, w albumie o nazwie „Kozy, Kozianie - zapis subiektywny 2014”, gdzie będą oceniane przez Internautów poprzez „polubienie” pracy. Prace z największą ilością „polubień” zostaną zakwalifikowane do II etapu.


 

Jednocześnie Organizator informuje, iż Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany,

 

popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.

 

Praca nr 1, tytuł: Poranne grzybobranie

GŁOSUJĘ 


Praca nr 2, tytuł: Poranne grzybobranie (2)

GŁOSUJĘ 


Praca nr 3, tytuł: Zawsze stajemy w obronie naszej Pani

GŁOSUJĘ 


Praca nr 4, tytuł: Kolorowa dziewczynka

GŁOSUJĘ 


Praca nr 5, tytuł: W stronę zachodzącego słońca

GŁOSUJĘ 


Praca nr 6, tytuł: Wpadłem w oko Koziance - czyli moja żona ma mnie na oku

GŁOSUJĘ 


Praca nr 7, tytuł: Pałac Czeczów

 

Opis autora pracy: Praca przedstawiająca chyba najbardziej znaną budowlę Kóz w porze wieczornej.


GŁOSUJĘ 


Praca nr 8, tytuł: Platan - nasza duma

 

Opis autora pracy: Praca przedstawiająca Platana z Kóz, którego urok jest chyba wszystkim Kozianom znany, a i uzyskał on uznanie w konkursie na Europejskie Drzewo Roku.

GŁOSUJĘ 


Praca nr 9, tytuł: Siądź pod mym liściem

 

Opis autora pracy: Praca mająca na celu inny sposób przedstawienia piękna parku i Pałacu Czeczów i mająca skłonić do odpoczynku, refleksji ....

GŁOSUJĘ 

Praca nr 10, tytuł: My tylko przejazdem

 

Opis autora pracy: Praca w nietypowy sposób przedstawia Urząd Gminy Kozy będący w tle wieczornego ruchu na Trasie Bielsko-Biała - Kraków.

GŁOSUJĘ 


Praca nr 11, tytuł: Nocne podróże

 

Opis autora pracy: Praca przedstawia rondo w Kozach

GŁOSUJĘ 

Praca nr 12, tytuł: W poszukiwaniu drogi

 

Opis autora pracy: Praca przedstawia rondo w Kozach oraz zawiłość jego słynnego już poza powiatem kształtu.

GŁOSUJĘ 

Praca nr 13, tytuł: Jesień

 

Opis autora pracy: Zdjęcie "Jesień" przedstawia chodnik przy ul. Krakowskiej. Udało się uchwycić piękne kolory jesieni wśród wielkich drzew, których coraz mniej przy głównych ulicach. Dodatkowo ul. Krakowska została niemal cała ukryta, co nie było łatwe.

GŁOSUJĘ 

Praca nr 14, tytuł: Tubylcy (1)

 

Opis autora pracy: Zdjecie przedstawia Pana Jacka Kućkę, na tle tablicy informacyjnej KOZY na stacji kolejowej. Autor wystawy SANCTUS ET RELIQUIAE oraz licznych innych prac artystycznych. Człowiek zaangażowany w życie kulturalne wsi Kozy już od najmłodszych lat. Postać, która w przyszłości, być może będzie reprezentować naszą wieś w świecie kultury i sztuki.

GŁOSUJĘ 


Praca nr 15, tytuł: Tubylcy (2)

 

Opis autora pracy: Zdjęcie przedastawia postać Pana Leszka Haczka, człowieka zajmującego się wszystkim czym można sie zająć. Człowiek ze złotą duszą oraz licznymi umiejętnościami potrzebnymi w życiu codziennym. W ręce trzyma zboże, które w dniu wykonania fotografii siał na polu nieopodal. Dom również nie jest przypadkowym elementem zdjęcia - pomimo licznych obowiązków Pan Leszek również znajduje czas dla rodziny. To zwyczajny człowiek mieszkaniec naszej wsi Kozy.

GŁOSUJĘ 


Praca nr 16, tytuł: Zachód

 

Opis autora pracy: Zachód słońca wykonany w jesienny dzień, w tle sylwetka wieży kościelnej, kościoła pod wezwaniem św. Szymona i Judy w Kozach

GŁOSUJĘ 

Kliknij, aby powiększyć: Where ? - 1, Where ? - 2, Where ? - 3

 

Praca nr 17, tytuł: Where ?

 

Opis autora pracy: Moja praca, w formie zestawu zdjęć ma być w zamyśle pewnego rodzaju zabawą. Obrazy mają pobudzać ciekawość odbiorcy, chęć poznania lokalizacji oraz historii sfotografowanego obiektu. Zwykle niezauważane miejsca, które mijamy na co dzień, w drodze do pracy, do szkoły itd. każde ma swoją przeszłość. Zabytki w Kozach, od tych dużych np. niedawno wyremontowany Pałac Czeczów, średnich takich jak barokowa Owczarnia, a skończywszy na tych całkiem małych jak np. przydrożne kapliczki są bardzo ważne dla tożsamości miejscowości. Tworzą jej charakter. Dlatego właśnie warto znać historię miejsca, w którym się żyje, pracuje, przebywa.

GŁOSUJĘ 

Kliknij, aby powiększyć: Mali strażnicy kapliczki na Grobli - 1, Mali strażnicy kapliczki na Grobli - 2, Mali strażnicy kapliczki na Grobli - 3

 

Praca nr 18, tytuł: Mali strażnicy kapliczki na Grobli

 

Opis autora pracy: Kapliczka na Grobli, (między ulicami: Listonoszy a Brzozową) jest to wyjątkowe miejsce dla każdego mieszkańca mojego sąsiedztwa. Najpierw, na pniu brzozy umieszczono malutką drewnianą kapliczkę, w której umieszczona była porcelanowa figurka Matki Bożej. Figurka ta miała wysokość około 35 cm i należała do mojej pra prababci Anny Sztefko. Około 20 lat temu drewniana kapliczka uległa zniszczeniu i u podnóża brzozy wymurowano nową umieszczając w niej nową dużą figurę Maryi. Od wielu lat, w majowe wieczory zbierają się tam sąsiedzi i śpiewają Litanię Loretańską oraz inne pieśni maryjne. Przez cały rok bawią się tam dzieci, spacerują dorośli. Grobla jest pozostałością po wałach rozdzielających stawy rybne. Miejsce to porastają wysokie brzozy, malownicze dęby i liczne drzewa oraz krzewy liściaste. Grobla wznosi się ponad plantacją aronii a polami uprawnymi. Tuż za Groblą przebiega granica między Kozami a Pisarzowicami. Jest to miejsce, w którym chętnie przebywam, robiąc zdjęcia ludziom i przyrodzie.

GŁOSUJĘ 

Kliknij, aby powiększyć: Platan i dwór - 1, Platan i dwór - 2, Platan i dwór - 3

 

Praca nr 19, tytuł: Platan i dwór

GŁOSUJĘ 

Kliknij, aby powiększyć: Kamieniołom - Lato, Kamieniołom - Jesień, Kamieniołom - Zima

 

Praca nr 20, tytuł: Kamieniołom: Lato - Jesień - Zima

 

Opis autora pracy: Kamieniołom w Kozach towarzyszy już kilku pokoleniom mieszkańców Kóz. Dostrzec go można w paśmie Hrobaczej Łąki z różnych - często odległych - miejsc. Piękne, atrakcyjne i niepowtarzalne miejsce z niesamowitym klimatem, gdzie w ściany wyrobisk i sztucznych stawów wtapia się bujna roślinność zachwycając swoją urodą.

 

Ci, którzy mogli zobaczyć go z bliska mogą pozostać na długo pod jego wrażeniem. Chyba, że natknie się na ,,turystów" na ryczących maszynach ...

GŁOSUJĘ 

Kliknij, aby powiększyć: Juliusz Kamil z zespołem BLiSS - Dni Kóz 2014 - 1, Juliusz Kamil z zespołem BLiSS - Dni Kóz 2014 - 2, Juliusz Kamil z zespołem BLiSS - Dni Kóz 2014 - 3

 

Praca nr 21, tytuł: Juliusz Kamil z zespołem BLiSS - Dni Kóz 2014

 

Opis autora pracy: Jak w tytule już widać, zdjęcia zostały wykonane podczas jednej z największych imprez naszej miejscowości. Myślę, że jest to zapis chwil, które towarzyszyły tegorocznym Dni Kóz podczas koncertu Juliusza Kamila z zespołem BLiSS.
Wybrałam te zdjęcia ze względu na miłe wspomnienia z tegorocznych Dni Kóz, jak również myślę, że te fotografie dobrze reklamują/pokazują to, że u Nas w Kozach zawsze dzieje się coś ciekawego.


GŁOSUJĘ


 

Regulamin konkursu fotograficznego "Kozy, Kozianie - zapis subiektywny" 2014

 

Informujemy, że zamieszczone zdjęcia są własnością ich Autorów oraz Organizatora Konkursu Fotograficznego "Kozy, Kozianie - zapis subiektywny" - wszystkie prawa są zastrzeżone.

 

 

Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl