Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Magiel Kultury
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

Koncerty, spektakle, imprezy


Koncert muzyki chóralnej - 18.10.2014 r. w Małych Kozach


Jak co roku do Kóz śpiewająco zawitały zespoły w ramach X Miedzynarodowego Festiwalu Chórów GAUDE CANTEM im. Kazimierza Fobera. Głównymi organizatorami festiwalu są Bielski Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej. Współorganizatorem Koncertu muzyki chóralnej w kościele pw. Świętej Rodziny w Małych Kozach był Dom Kultury w Kozach.

Tym razem dla koziańskiej publiczności zaśpiewali: Chór Kameralny „Animato” z Pawłowic - dyrygowała pani Małgorzata Lucjan, Chór Ludowy „Osieczanie” z Osieka z dyrygentem Andrzejem Luranc oraz Chór „Tutte le Corde” z Gdowa pod dyrekcją pani Elżbiety Gawryszewskiej.

Dziękujemy wszystkim zespołom za wspaniałą ucztę wokalną. Życzymy sukcesów i radości w realizowaniu swojej muzycznej pasji.


Obejrzyj fotogalerię

 

 

 

 

 

Oficjalna strona Międzynarodowego Festiwalu Chórów GAUDE CANTEM

 

 

• Chór Kameralny „Animato” z Pawłowic, dyr. Małgorzata Lucjan

Działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach od 1995 roku. W repertuarze posiada utwory kompozytorów polskich i zagranicznych, muzyki dawnej i współczesnej. Animato uczestniczył w wielu konkursach i festiwalach, m. in. w Polsce, Czechach, Słowacji i Włoszech. Koncertował kilkukrotnie w Niemczech, a w 2008 roku wykonał wspólnie z chórem Clazz z Hanoweru oratorium "A child of our time" Michaela Tippetta. Najważniejsze osiągnięcia w ostatnich latach to: Grand Prix w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie (2010), Srebrny Dyplom na 21. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentu i Bożego Narodzenia w Pradze (2011), Srebrny Dyplom na V Ogólnopolskim Konkrusie “Ars Liturgica” w Gnieźnie (2012), Srebrny Dyplom na XII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej w Barczewie (2013), Grand Prix 23. Tyskich Wieczorów Kolędowych (2014), I miejsce w VII Ogólnopolskim Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Wielkopostnej “Stabat Mater Dolorosa” w Łagiewnikach (2014).
www.gokpawlowice.hg.pl


• Chór Ludowy „Osieczanie” z Osieka, dyr. Andrzej Luranc

Działa od 41 lat. Jest chórem o różnorodnym repertuarze. Są w nim polskie piosenki ludowe, głównie z terenu Podbeskidzia, pieśni religijne a także okolicznościowe przyśpiewki. Każdego roku chór aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym i społecznym swojego środowiska, w gminnych imprezach takich jak Dni Osieka, spotkania opłatkowe seniorów, odpusty, święta kościelne, spotkania rocznicowe, koncerty kolęd. W 2008 roku Osieczanie zostali odznaczeni odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej i Złotą Odznaką PZChiO, a w 2010 otrzymali Nagrodę Starosty Oświęcimskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. W 2013 roku chór koncertował na Ukrainie.


• Chór Mieszany „Tutte le Corde” z Gdowa, dyr. Elżbieta Gawryszewska

Powstał w 2006 roku i działa przy Centrum Kultury w Gdowie. Obecnie zrzesza ok. 35 miłośników śpiewu w różnym wieku. W repertuarze posiada: pieśni kościelne, patriotyczne, utwory kompozytorów klasycznych, kolędy i pastorałki. Chór bierze udział w różnych uroczystościach gminy Gdów, m.in. w uroczystej Mszy świętej podczas X Dożynek Województwa Małopolskiego oraz w Koncertach Pieśni Maryjnej i Patriotycznej. Śpiewał także na premierze filmu "Wikary, ksiądz Karol z Niegowici" w teatrze Groteska w Krakowie. Koncertował w Krakowie, Wieliczce, Wadowicach, Myślenicach, Nowym Sączu, Łańcucie a w 2009 roku również w Niemczech. W 2007 roku zdobył II nagrodę na Powiatowym Przeglądzie Chórów w Staniątkach, w latach 2010-13 Srebrną Strunę na Małopolskim Konkursie Chórów w Niepołomicach. Jest także laureatem II miejsca Rzeszowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek (2014).
https://sites.google.com/site/tuttelecorde/home

 
Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl