Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Magiel Kultury
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

Koncerty, spektakle, imprezy


Koncert muzyki chóralnej GAUDE CANTEM - 14.10.2017 r.

Koncert muzyki chóralnej GAUDE CANTEM w Małych Kozach - 14 października 2017, godz. 16:00, kościół w Małych Kozach

 

Zapraszamy na

KONCERT MUZYKI CHÓRALNEJ

GAUDE CANTEM

sobota - 14 października 2017 r.,

godz. 16:00

Kościół pw. Najświętszej Rodziny w Małych Kozach


Wystąpią:

Chór Żeński Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu,

dyr. Barbara Gajek-Kraska

Chór „Unisono” z Czasławia,

dyr. Piotr Komar

Akademicki Chór Politechniki Śląskiej w Gliwicach,

dyr. Tomasz Giedwiłło


wstęp wolny


O zespołach:


Chór Żeński Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu, dyr. Barbara Gajek-Kraska.
Chór w szkole muzycznej jest jednym z wielu przedmiotów ogólnomuzycznych. Śpiewają w nim głównie uczniowie wydziału instrumentalnego, wokalnego, rytmiki oraz sporadycznie uczniowie sekcji dętej.
Chór w zależności od ilości i rodzaju głosów pracuje w składzie mieszanym lub żeńskim. Obecny skład uformował się w roku szkolnym 2016/2017. Wcześniej przez prawie 10 lat z powodzeniem koncertował jako chór mieszany. W trakcie roku szkolnego chór przygotowuje repertuar w celu prezentacji podczas tradycyjnych koncertów na terenie szkoły i miasta Zabrze. Ponadto bierze udział w festiwalach i konkursach chóralnych.
Osiągnięcia z ostatnich pięciu lat:
Regionalny Przegląd Chórów Szkół Muzycznych II st. w Chorzowie: 2012 i 2013 - I miejsce, XIII Międzynarodowe Spotkania Chóralne "Ad Gloriam Dei" w Pińczowie 2012 - Grand Prix oraz nagroda dla najlepszego dyrygenta, Ogólnopolski Konkurs Chórów Szkół Muzycznych I i II st. "Warszawska Wiosna Chóralna" 2013 - Złoty Dyplom, Śląski Festiwal Chórów Szkół Muzycznych II st. w Katowicach - 2015 - Grand Prix oraz Nagroda Główna im. Józefa Świdra, 2017 - Złoty Dyplom - I miejsce w kategorii chórów młodzieżowych oraz najlepsze wykonanie utworu Józefa Świdra.
Od 1992 roku dyrygentem chóru jest dr Barbara Gajek-Kraska, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Zabrzu, Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Podyplomowego Studium Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.


Zdjęcie - Chór Żeński Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Zabrzu, dyr. Barbara Gajek-Kraska.


kreska ozdobna


Chór „Unisono” z Czasławia, dyr. Piotr Komar

Chór powstał w 2015 r., w jego skład wchodzą uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oskara Kolberga w Czasławiu.

Chór bierze czynny udział w życiu muzycznymszkoły wykonując repertuar sakralny oraz chorał gregoriański.


Zdjęcie - Chór UNISONO z Czasławia, dyr. Piotr Komar


kreska ozdobna


Akademicki Chór Politechniki Śląskiej, dyr. Tomasz Giedwiłło

Jest to zespół łączący nowoczesność z tradycjami sięgającymi roku 1945, kiedy przybyli do Gliwic pracownicy i studenci Politechniki Lwowskiej i - wraz z założeniem uczelni - utworzyli zespół śpiewaczy, postanawiając kontynuować dzieło Lwowskiego Chóru Technickiego.
Repertuar Chóru jest bardzo różnorodny i bogaty. Zespół wykonuje utwory muzyki dawnej i współczesnej, polskich i zagranicznych kompozytorów, opracowania muzyki ludowej, a także duże formy instrumentalno-wokalne. W kraju Chór koncertuje około 40 razy w roku. W trakcie ponad 50 wyjazdów do prawie wszystkich krajów Europy, na Syberię, do Kanady, USA, Korei Płd., Ameryki Płd. i RPA dał ponad 150 koncertów. Uzyskał ponad 50 nagród muzycznych i wyróżnień za swą społeczną działalność.
Zespół jest laureatem wielu konkursów, w czasie których zdobył w ostatnim czasie m.in. I miejsce i złoty dyplom w kategorii muzyki sakralnej w IV Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym „Canco Mediterrania” (Lloret de Mar - Barcelona) w Hiszpanii we wrześniu 2014 r., II miejsce w kategorii chórów jednorodnych w 37. Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Warnie (Bułgaria, 2016) oraz I miejsce w III Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich „Święty Krzyż 2016” w Kielcach. Chór brał udział także w megawidowisku „Exodus”, którego premiera odbyła się w katowickim Spodku w październiku 2014 r. Od 1980 roku chór jest organizatorem Gliwickich Spotkań Chóralnych.
Od stycznia 2006 roku kierownictwo artystyczne z rąk profesora Czesława Freunda przejął Tomasz Giedwiłło.


Akademicki Chór Politechniki Śląskiej, dyr. Tomasz GiedwiłłoGaleria


Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl