Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd Dom Kultury w Kozach - Slajd
Magiel Kultury
Zajęcia w Domu Kultury
Zespoły i grupy artystyczne
Koncerty, spektakle, imprezy
Konkursy, przeglądy, festiwale
Koła i stowarzyszenia
Projekty
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Kalendarz

Biuletyn Informacji Publicznej
Klauzula informacyjna RODO
Aktualna jakość powietrza
Regulamin wewnętrzny
Oferta do sponsorowania

Koncerty, spektakle, imprezy


Koncert Jazzowy - Karolina Śleziak Trio feat. Francesco Angiuli - 13.07.2014 r.

 


GALERIA ZDJĘĆ Z KONCERTU


Karolina Śleziak – urodzona w Rybniku. W wieku 17 lat napisała piosenkę, którą wykonała razem z orkiestrą i chórem na specjalnie potrzeby musicalu „Nie lękajcie się”. Musical został zarejestrowany w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. Od tego momentu tworzenie własnych piosenek, stało się dla niej naturalne jak oddychanie. Silnie inspiruje ją jazz, pop, blues oraz funky, a także tacy artyści jak Stevie Wonder, Dianna Reeves, Roberta Gambarini czy Erykah Badu. W w 2013 roku światło dzienne ujrzała jej debiutancka płyta „Tesna” nagrana ze znakomitymi polskimi muzykami. W Rankingu dziennikarza Polskiego Radia RDC Adama Dobrzyńskiego autora audycji „Muzyka z czterech stron świata” jej płyta została uznana jako jeden z najlepszych debiutów polskiej muzyki jazzowej w 2013 roku. W związku z tym jej utwór znalazł się na składance płytowej wydawnictwa MTJ z udziałem wybitnych wykonawców polskiej estrady takich jak: Lora Szafran, Olga Bończyk, Antonina Krzysztoń, Krzysztof Herdzin, Michał Bajor czy Andrzej Poniedzielski. Koncertowała na wielu festiwalach m. in. Jazz w Ruinach, Silesian Jazz Meeting, Silesian Voices.
Informacje z: http://karolinasleziak.eu/?page_id=6


Przemysław Strączek – gitarzysta jazzowy, kompozytor, producent, aranżer, pedagog. Przez krytyków uważany za jednego z najbardziej utalentowanych polskich gitarzystów jazzowych. Ukończył studia pedagogiczno-muzyczne na Uniwersytecie Śląskim oraz Instytut Jazzu na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jest finalistą konkursu solistycznego w ramach Thailand International Jazz Conference 2011 organizowanym przez College of Music, Mahidol University of Salaya w Bangkoku, do którego został zakwalifikowany jako jedyny Europejczyk. Jest także laureatem Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych im. Marka Blizińskiego w Warszawie w 2001 i 2003 roku oraz Ogólnopolskiego Konkursu Improwizacji Gitarowej w Kielcach w 2005 roku. W latach 1998 – 2006 prowadził swój pierwszy zespół Tres Jazz, z którym nagrał album The Shape of Melody w 2004 roku. Od 2006 roku realizuje się jako lider swoich projektów muzycznych, tj. nagrywając do tej pory trzy autorskie albumy: “Earthly Room” 2007 i “Light & Shadow” 2010 i Evans 2012. Jest także autorem podręcznika dla gitarzystów jazzowych pt. “Elementarne zasady improwizacji jazzowej na gitarze cz. I i cz. II”. W 2008 roku został uhonorowany Indywidualną Nagrodą Miasta Jastrzębie Zdrój za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury. W 2011 roku otrzymał Honorową Odznakę “Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w 2013 roku został uhonorowany Nagrodą Specjalną za osiągnięcia artystyczne także przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego.
W swojej muzyce łączy różne elementy muzyki improwizowanej – muzyki modalnej, latynoamerykańskiej, bluesowej, a także klasycznej, tworząc własną koncepcję artystyczną.
Nagrywał i współpracuje z takimi muzykami jak: Andrzej Zielak, Sebastian Frankiewicz, Maciej Garbowski, Jerzy Małek, Sebastian Kuchczyński, Piotr Schmidt, Michał Wierba, Karolina Śleziak, Francesco Angiuli, Flavio Li Vigni, Teriver Cheung.
Poza wykształceniem muzycznym, swoją wiedzę i umiejętności pogłębiał także biorąc udział w różnego rodzaju warsztatach jazzowych w Polsce, Tajlandii, Szwajcarii i USA.
Występował w wielu audycjach telewizyjnych (w telewizji ogólnopolskiej i regionalnej) i polskich, hiszpańskich i brytyjskich audycjach radiowych. Koncertował na wielu międzynarodowych festiwalach m.in.:
Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Usti nad Labem (Czechy 2006)
Thailand International Jazz Conference (Tajlandia 2011)
London Jazz Festival (Wielka Brytania 2012)
Silesian Jazz Meeting w Rybniku (2010)
Jazz w Ruinach w Gliwicach (2010, 2011, 2012)
Easy Jazz Festival w Żorach (2010)
Jazz Camping Kalatówki w Zakopanym (2008, 2009, 2010)
Letni Festiwal w Piwnicy pod Baranami (2010)
Krakowskie Zaduszki Jazzowe (2011)
Jazz i Okolice w Katowicach (2011)
Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Prudniku (2012)
Tu Jazz w Warszawie (2012)
W swojej dotychczasowej karierze występował w wielu krajach świata: Czechy, Hiszpania, Portugalia, Brazylia, Wyspy Zielonego Przylądka, Argentyna, Urugwaj, Chile, Wielka Brytania, Tajlandia i Stany Zjednoczone.
Informacje z: http://przemekstraczek.com/biografia/


Francesco Angiuli - urodzony w Monopoli (Bari, południe Włoch), naukę muzyczną zaczął w młodym wieku, poświęcając się grze na oboju i fortepianie, potem gitarze basowej i kontrabasie.
Ukończył naukę gry na basie w Konserwatorium "Nino Rota" Monopoli w 2006 roku pod kierunkiem Michaela Cellaro. Uczył się również gry na gitarze basowej na University of Music and Percentomusica schools w Rzymie, gdzie miał możliwość studiowania z Massimo Moriconi, Luca Pirozzi, Gianfranco Gullotto, Marco Siniscalco, Andrea Avena, Michelle Audisso, Massimo Fedeli, itp.
W 2006 roku przeniósł się do Holandii, aby specjalizować się w kierunku Jazzu na prestiżowej Royal Conservatory of Den Haag (Haga).
W maju 2011 roku otrzymał tytuł Master Degree (tytuł magistra) w Royal Conservatory, prezentując wykłady na temat nauczania Jazzu. Miał także okazję uczestniczyć w lekcji m.in. z: John Patitucci, Dave Liebman, Dave Holland, Barry Harris, Alain Caron, Mike Manieri, Harvie S., Steve La Spina.
Jest laureatem wielu nagród międzynarodowych, w tym Baronissi Jazz 2001.
Grał m.in. z:
Jim Mc Nelly, Steve Grossman, Mike Manieri Toninho Horta, Teddy Charles Philip Harper, Paul Jeffrey, Tommy Smith, John Ruocco, Emanuele Cisi, Rachel Gould, Joe Cohn, John Betsch, Keith Tippett, Tom Kirkpatrick, Reijeseger Ernst Peter Tonolo Gianluigi Trovesi Louis Moholo, Stefano Battaglia, Eric Hallen, Reggie Moore, Jasper cierpiał, Owen Hart, Jr, Thomas Bruno, Max Ionata, Juraj Stanik, Simon Rigter Javier Girotto, Peter buraki, Piotr Wojtasik, Ettore Fioravanti, Sebastian de Krom, Erik Ineke Tom Beek Steve Mc Craven Walter Wolff, Rembrandt FRERICHS i Piotr Pino Iodice Andreas Fryland, Miguel Rodriguez, Gaetano Partipilo i wiele innych.
Współpraca pop:
RAI Orchestra, Lucio Dalla, Gipsy Kings, Paolo Belli, Antonella Ruggiero, Renzo Arbore, Puchatek, Vesna Pisarovic Mario Rosini itp.
Informacje z: http://www.francescoangiuli.com/biography.html


 
Dom Kultury w Kozach
43-340 Kozy
ul. Krakowska 2
tel. 33 817 42 32
e-mail: kultura@kozy.pl
All rights reserved
Copyrights 2012 DK Kozy
Wykonanie : litgraf.pl